دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ | May 25, 2020
حسین ذوالفقاری - رئیس ستاد اربعین حسینی

حوزه/ رئیس ستاد اربعین کشور با بیان اینکه تا کنون ۶۰ درصد زوار از طریق مرز مهران به کشور عراق سفر کرده‌اند، گفت: مرز مهران یکی از مرزهای مهم کشور برای تردد زوار است و در این راستا خدمات مسئولان استان به ویژه استاندار ایلام در مقوله اربعین بی نظیر و شایسته تقدیر است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از ایلام، حسین ذوالفقاری، امروز و در فرودگاه ایلام، با بیان اینکه تا کنون ۶۰ درصد زوار از طریق مرز مهران به کشور عراق سفر کرده‌اند، گفت: هم اکنون مرز مهران یکی از گذرگاه‌های مهم کشور برای تردد زوار است و در این راستا خدمات مسئولان استان به ویژه استاندار ایلام در مقوله اربعین بی‌نظیر و شایسته تقدیر است.

وی ادامه داد: علیرغم استقبال کم نظیر زوار از مرز مهران خوشبختانه در این مرز مشکل خاصی نداشتیم و تاکنون تردد به صورت طبیعی صورت گرفته است.

رئیس ستاد اربعین کشور گفت: امروز به اتفاق مسئولانی که کار اربعین را دنبال می‌کنند در زمینه رفت و آمدها در مرز مهران نشست ستاد اربعین را برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: در این جلسه در زمینه بررسی وضعیت و امکانات مواکب و تدارکات ایجاد شده احیانا نیازمندی‌ها و همچنین چگونگی بازگشت زوار و وضعیت حمل و نقل بحث و گفت‌وگو می‌شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در ادامه از دیدار با مسئولان کشور عراق خبر داد و گفت: در این سفر با مسئولان آن طرف مرز عراق هم هماهنگی شده دیداری داشته باشیم و در ارتباط با برگشت زوار و رفت و آمد زوار در دو طرف مرز گفت‌وگو و مذاکره خواهیم داشت.

وی ادامه داد: روز گذشته روند تردد زواری که از طریق مرز عبور کرده اند و وارد کشور شده‌اند تقریبا در شرایط نزدیک بهم بوده و در روزهای آینده علیرغم اینکه تعداد زیادی از زوار در حال برگشت هستند نیاز به هماهنگی دارند که این زوار به سلامت برگردند.

ذوالفقاری در پایان گفت: در حال حاضر دو میلیون زائر در داخل کشور عراق هستند امیدوارم با همکاری زوار و مسئولین ذیربط بتوانیم خدمات‌دهی مناسب ارائه دهیم و همگی به سلامت به کشور بازگردند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =