پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ | Jul 2, 2020
هتک حرمت عضو حزب بریتانیایی به پیامبر اسلام (ص) و حضرت عیسی مسیح (ع)

حوزه/ در پی انتشار تصویری در صفحه فیس بوک یک مشاور دولتی و عضو حزب کارگر که در آن به دو پیامبر اولوالعزم هتک حرمت شده بود، نمایندگان مسلمان خواستار پیگیری شدند.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از مترو، هتک حرمت به پیامبر اسلام (ص) توسط یک مشاور دولت و عضو حزب کارگر در صفحه فیس بوک در انگلستان، سبب خشم مسلمانان شد.

 مارتین بریدگمن ، مشاور وزارت مسکن ، اجتماعات و دولت محلی ، تصاویر موهنی از حضرت محمد(ص) و حضرت عیسی (ع) به اشتراک گذاشته است. پست های مربوطه زمانی افشا شدند که سه ماه پیش یکی از اعضای مسلمان محلی حزب کارگر در ایلفورد حوالی نوامبر 2018 تا مارس 2019 از وی شکایت کرد.

 حزب کارگر در بیانیه ای اعلام کرده است که تحقیقاتی در این رابطه آغاز کرده است. در مقابل اعضای مسلمان حزب از عکس العمل ناکافی و فوری در این رابطه شکایت داشته و می گویند که این حزب باید اقدامات جدی تری برای اهانت به ادیان و پیامبران در پیش بگیرد.

خاویر چوودی مشاور در حزب کارگر اهل ایلفورد در این باره گفت: از دیدن این پست ها در فیس بوک به شدت شوکه شدم.

سخنگو در این حزب نیز گفت: هر چند ما نمی توانیم در مورد مسائل خصوصی کارکنان صحبت کنیم. وزارت مسکن ، اجتماعات و دولت محلی نسبت به نژادپرستی و تبعیض مذهبی مدارا نمی کند. و چنین رفتاری از هر نظر غیرقابل قبول است. ما انتظار داریم که همه کارکنان دپارتمان از ارزش ها  مطابق با قوانین پیروی کنند.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8