چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 21, 2021
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران

حوزه/ مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با تاکید بر ضرورت معرفی دستاوردهای کنگره عظیم اربعین به دنیا، گفت: اربعین حسینی علی رغم کارشکنی ها و سنگ اندازی استکبار جهانی، جهانی تر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از مازندران، حجت الاسلام ناصرشکریان، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، امروز در جمع هیأت های مذهبی و موکب های عزاداری اربعین گفت: اربعین حسینی حتی  با کارشکنی ها و سنگ اندازی استکبار جهانی ، جهانی تر برگزار شد.

وی ضمن عرض تسلیت بمناسبت اربعین حسینی  و اهمیت آن در این برهه از تاریخ و زمان، اظهار کرد: حضور میلیونی زائران و خیل مشتاقان پیاده روی اربعین حسینی نشان دهنده جهانی تر شدن پیاده روی اربعین حسینی در سال ۱۴۴۱ قمری است.

وی در ادامه با تقدیر از حضور میلیونی زائرین اربعین حسینی، خادمین و موکب های مستقر در پیاده روی نجف تا کربلا، افزود: این حضور میلیونی زمینه ظهور و ایجاد تمدن نوین اسلامی را در بهت و حیرت جهانیان فراهم خواهد کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به حضور اقلیت های مذهبی از سراسر جهان در پیاده روی اربعین حسینی اشاره و تصریح کرد: به فرموده رهبر عظیم الشان انقلاب اربعین حسینی جهانی است و امسال هم جهانی تر برگزار شد و این حضور بیانگر شکست دشمنان در برابر عظمت اربعین و فرهنگ حسینی است .

حجت الاسلام شکریان در ادامه با اشاره به فتنه انگیزی ها و دروغ پراکنی های جریان های معاند و منافق، خاطر نشان کرد: ایجاد شکاف بین ملت فهیم و بصیر ایران و عراق توطئه دشمن است و تدبیر رهبر معظم انقلاب و میزبانی بسیار خوب مردم غیور و بصیر عراق از زائرین ایرانی و دیگر کشورهای جهان این توطئه را خنثی و محبت و مودت بین مسلمانان جهان را بیشتر کرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه ریزی جامع و دقیق تر دستگاه های مربوط به پیاده روی اربعین اشاره و تاکید کرد: همه باید در رفع موانع موجود در این حرکت عظیم تلاش کنند و باید دستگاه اجرایی و نهادهای فرهنگی با برنامه ریزی جامع و دقیق برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن آن در سال های آینده تلاش مضاعف داشته باشند.

وی ضمن تقدیر از مهمان نوازی دولت و مردم عراق، بیان داشت: پیاده روی عظیم اربعین حسینی زمینه معرفی اسلام ناب در برابر اسلام آمریکایی و تشیع لندنی است و این پیاده روی میلیونی زمینه ساز تقویت آموزه های دینی و شعائر اسلامی جوامع اسلامی است و باید برای گسترش و ترویج فرهنگ ناب اسلام و اهل بیت (ع) تلاش کرد.

حجت الاسلام شکریان در پایان با تاکید بر ضرورت معرفی دستاوردهای کنگره عظیم اربعین به دنیا، گفت: این اجتماع عظیم و میلیونی عاملی نیرومند و موجب همبستگی و وفاق اجتماعی در بین فرقه و مذاهب اسلامی و حتی غیر مسلمان آزادی خواه شده، که این همه دلدادگی و همت نویدبخش تمدن نوین اسلامی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8