چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 5, 2020
 جوامع اسلامی و یهودی استرالیا دست کمک به قربانیان آتش سوزی دراز می کنند

حوزه/ درحالی که آتش سوزی های فصلی در مناطق نیوساوت ولز و کوئینزلند تاکنون خسارات زیادی به همراه داشته و چند نفر قربانی آن شده اند، جوامع اسلامی و یهودی در حال کمک رسانی داوطلبانه مالی و غیرمالی هستند.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از sbs، جوامع اسلامی و یهودی در استرالیا به کمک قربانیان آتش سوزی ها در مناطق نیوساوت ولز و کوئینزلند شتافتند.

پیشوایان دینی مسلمان و یهودی، جوامع شان را به کمک رسانی به مردمی که در فصل آتش سوزی دچار خسارت شده اند، تشویق کردند.

اجتماعات مسلمان و یهودی همچنین  گرد هم آمده اند تا برای قربانیان حریق در اطراف نیوساوت ولز و کوئینزلند دعا کرده و خدمات داوطلبانه ارائه دهند.

روز پنج شنبه ، شورای ملی امامان جماعت استرالیا (انیس) ویدئویی را در کانال های رسانه های اجتماعی خود منتشر کرد که مسلمانان را به اقدام دعوت می کند.

ابراهیم دادون ، مسئول روابط عمومی انیس ، در این ویدئو می گوید:  هفته گذشته یک هفته فاجعه بار برای نیوساوت ولز و کوئینزلند بود و ما خبرهای زیادی در مورد قربانیان آتش سوزی که خانه های خود را از دست داده اند ، کسانی که جان خود را از دست داده یا آتش نشانانی که مجروح شده اند، دریافت کرده ایم و در همین راستا از جامعه اسلامی می خواهیم که پشت سر سازمان های بشردوستانه که به قربانیان آتش سوزی کمک رسانی می کنند بایستند.

دیگر امامان جماعت نیز از این شورا مطالبی را در توئیترهایشان گذاشته اند.

در بیانیه قبلی ، این گروه همچنین  از همه امامان ، رهبران جامعه ، مساجد ، سازمان ها و مراکز اسلامی خواسته شده که ضمن شرکت در نماز جمعه، از وضعیت فلی آتش سوزی ها اطلاع یافته و نقش مسلمانان برای کمک رسانی و حمایت را یادآوری کنند.

در این بیانیه آمده است: ما همچنین به مساجد و مراکز اسلامی می خواهیم که نماز آیین اسلامی (الاستقساء) را که برای باران خوانده می شود را اقامه کنند تا وضعیت برای کسانی که در رنج و سختی قرار دارند بهتر گردد.

در همین حال ، هیئت نمایندگان یهودیان نیوساوت ولز نیز تاکنون بیش از 14000 دلار  برای حمایت از کسانی که در اثر آتش سوزی فاجعه بار تحت تأثیر قرار گرفته اند  جمع آوری کرده است. پول مذکور در سایت «گوفاند می» جمع آوری شده است.

 گفتنی است از بعد از ظهر جمعه ، بیش از 60 آتش سوزی در سراسر نیوساوت وست رخ داده که هنوز 32 مورد آن اطفاء نشده است. چهار نفر تاکنون در این آتش سوزی ها جان خون را از دست داده اند و این حریق با ویرانی بیش از 250 خانه همراه بوده است. و در کوئینزلند ، بیش از 60 آتش سوزی در بعد از ظهر جمعه در سراسر ایالت رخ داده ، جایی که در حال حاضر 16 خانه در اثر آتش سوزی از بین رفته اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8