چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ |۷ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 1, 2020
مسلمانان استرالیایی ۳۳ تن یونجه به کشاورزان خشکسالی زده اهداء کردند

حوزه/ درحالی که امسال خشکسالی شدید در مناطقی در استرالیا، کشاورزان را با مشکل تغذیه دام ها روبرو ساخته، یک خیریه اسلامی در کوئینزلند، با اهدای سه کامیون یونجه، کشاورزان را یاری رساند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، در میانه تلاش فراوان برای جمع آوری کمک در چند هفته گذشته، یک خیریه اسلامی در بریزبن واقع در کوئینزلند استرالیا، سی و سه تن یونجه به کشاورزانی که در غرب این استان دچار خشکسالی شده اند، اهدا کردند.

یوسف خطری، سخنگوی بنیاد خیریه اسلامی در این باره به خبرنگاران گفت: ما با خودمان سه کامیون آوردیم که در هر کدام 44 بسته یونجه حمل می شد. هرچند این مقدار کافی نیست، اما امیدواریم این یونجه ها را به طور مساوی در روزهای آتی در این مناطق توزیع کنیم تا حیوانات گرسنه نمانند.

وی افزود: این تلاش ها می تواند بسیار موثر باشند.

درحالی که خشکسالی برای کشاورزان این منطقه مشکلاتی به وجود آورده است، مسلمانان در چند هفته اخیر دست به اقداماتی کمک به آن ها زده اند. در ماه آگوست نیز مساجد سرتاسر استرالیا اقدام به جمع آوری کمک مالی برای اهداء به کشاورزان خشکسالی زده کردند.

 

لازم به ذکر است، از ماه آگوست، بخش هایی از استرالیا و تمامی منطقه جدید جنوبی ولز (پرجمعیت ترین ایالت)؛ با شرایط خشکسالی بسیار شدید روبرو شده  اند. بیش از نیمی از محله کوئینزلند نیز با خشکسالی مواجه بوده، در حالی که بخش های زیادی از ویکتوریا و استرالیای جنوبی نیز وضعیت خشکی را تجربه می کنند. کشاورزان به دلیل کمبود آب شدید به شدت آسیب دیده و این مسئله منجر به عدم تولید محصولات کشاورزی و در نتیجه ناتوانی آن ها در تغذیه دام ها شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =