شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 23, 2021
روحانیون برجسته پاکشتان

حوزه/ حجت الاسلام شهنشاه حسین نقوی سخنران معروف پاکستان گفت: کشور نروژ باید علیه شخصی که اقدام به آتش زدن قرآن کرده است پیگیری قانونی انجام دهد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری حوزه حجت الاسلام شهنشاه حسین نقوی سخنران معروف پاکستان با اشاره به حادثه اهانت به قرآن کریم در نروژ گفت: اقدام به توهین به قرآن بسیار نگران کننده است، مسلمانان به هیچ عنوان توهین به کتاب مقدسشان را تحمل نخواهند کرد.

وی افزود: آزادی بیان این نیست که به مذهب کسی توهین کنند و پیروان مذاهب دیگران را اذیت کنند، کشور نروژ درمورد اتفاقی که در آن کشور افتاده است عذرخواهی کند، تا خشم مسلمانان کمتر شود، و باید علیه شخصی که اقدام به آتش زدن قرآن کرده است پیگیری قانون انجام دهد.

وی افزود: مسلمانان درمورد مقدساتشان بسیار حساس هستند، به هیچ وجه توهین به پیامبر اسلام (ص)، قرآن و مقدسات اسلامی را تحمل نمی کنند، از دولت پاکستان هم می خواهیم که در سطح بین الملل این اقدام وخیمانه شخص نروژ را پیگیری کنند، و سفیر کشومان را هم از این کشور فراخوانده و سفارت کشور نروژ را در پاکستان ببندند.

همچنین حجت الاسلام ناظر عباس تقوی رئیس شورای علمای شیعه سند هم اقدام به توهین قرآن در کشور نروژ را به شدت محکوم کرد و گفت: اقدام وخیمانه شخص اسلام ستیز در کشور نروژ قلب مسلمانان را آتش زد و مسلمانان به شدت ناراحتند، این اتفاق در کشورهای غربی چیزی جدیدی نیست، دشمنانان اسلام هر روز با هر روشی به دنبال رنجاندن قلب مسلمانان هستند، و جوانی که به موقع واکنش نشان داد این با اقدام جرات مندانه خود آبروی مسلمانان را نگاه داشت.

وی خواستار اعدام فوری شخص توهین کننده به قرآن شد و اظهار داشت: کسانی که به مسلمانان تهمت افراط گرایی می زنند، خودشان به افراط گری گرفتار هستند و نتائج آن را هم دارند دنیا می بینند، اگر افراط گرایی غرب متوقف نشود، ضرر آن را کل دنیا باید تحمل کنند.

حجت الاسلام سید رضی جعفر نقوی رئیس ائتلاف جعفریه هم اقدام به توهین قرآن در کشور نروژ را به شدت محکوم کرد و گفت: قرآن کریم قابل احترام همه ادیان است و توهین به آن توهین به همه ی ادیان است. قرآن کریم برای انسانیت سرچشمه هدایت است و دولت کشور نروژ برای جلوگیری از این اتفاقات باید اقدام کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8