جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
آیت الله العظمی مکارم

حوزه/ با توجه به این که امروز حقایق برای بسیاری از مردم جهان روشن شده، مبارزه با این تفکر نیز نسبت به سابق آسان تر شده است چرا که داعش با آن همه جنایت به همگان نشان داد ثمره تکفیر چیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار با اعضای مجمع فعالان نقد وهابیت که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد، با تاکید بر این که خطر وهابیت تکفیری تنها منحصر به شیعه نیست، گفتند: محصول وهابیت، داعش بود که خطری برای کل بشریت است و خوشبختانه مراکز متعددی نیز در این زمینه فعال شده اند؛ در عین حال باید مسلمانان را بیدار کرد که اینها تنها دشمن شیعه و پیروان اهل بیت(ع) نیستند.

ایشان ضمن بیسواد دانستن عالمان وهابی با نقل خاطره ای از بحث خود با برخی از علمای وهابیت در مدینه منوره گفتند: ما در مدینه در این خصوص با آنها بحث کردیم و هیچ یک از مباحث مطرح شده را نتوانستند پاسخ دهند و سکوت کرده بودند.

این مرجع تقلید با اشاره به شیوه وهابیت تکفیری در استدلال های خود به روش گزینشی از آیات قرآن کریم، خاطرنشان کردند: وهابیت تنها به آیاتی تمسک می کنند که مطابق اهداف و امیال شان باشد، مابقی آیات را کنار می گذارند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به ادعای بیهوده و بی اساس وهابیت مبنی اعتقاد شیعیان بر تحریف قرآن کریم تاکید کردند: عدم تحریف قرآن در تفاسیر و کتب ما بسیار پر رنگ است، هرچه استدلال می کنیم و پاسخ سؤالات شان را می دهیم بازهم لجاجت می کنند و بر ادعاهای باطل خود اصرار می ورزند، لذا باید به دیگران گفت که اینها چگونه هستند.

معظم له با تاکید بر این که پایان عمر وهابیت نزدیک است، افزودند: اگر دلارهای نفتی و حمایت آمریکا نبود تابحال اینها از بین رفته بودند؛ پایان عمر وهابیت یک واقعیت است و نباید گفت که وهابیت پیشرفتی داشته است.

ایشان وظیفه علما را مرزبانی از دین و اعتقادات مردم و حراست از کیان مکتب اهل بیت(ع) دانستند و گفتند: یکی از کارهای وهابی ها این است که زیاد دروغ می گویند،  وهابیت با دروغ  گفتن می خواهند اذهان و افکار مردم جهان را نسبت به شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) مشوش کنند و باید در این خصوص کاملا هوشیار بود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به اعضای مجمع فعالان نقد وهابیت گفتند: در این حرکت ارزشمندی که شما متکفل آن هستید دیگران نیز  با شما همکاری می کنند چرا که با چشمان خود دیده اند ثمره وهابیت داعش با آن جنایات است و این برگ برنده ای است که باید به خوبی از آن بهره برداری کرد.

معظم له  تاکید کردند: با توجه به این که امروز حقایق برای بسیاری از مردم جهان روشن شده، مبارزه با این تفکر نیز نسبت به سابق آسان تر شده است چرا که داعش با آن همه جنایت به همگان نشان داد ثمره تکفیر چیست.

این مرجع تقلید بر لزوم هم افزایی و تجمیع امکانات و نیروها در کارهای فرهنگی و علمی تاکید کردند و ابراز داشتند: اگر فعالیت مراکز دخیل در این امر به صورت جزیره ای باشد نه تنها ثمره ای عاید نخواهد شد بلکه سرمایه ها و نیروها به هدر خواهد رفت و موازی کاری صورت خواهد گرفت.

ایشان در پایان مبارزه فرهنگی با تکفیری ها را مقدم بر مبارزه نظامی دانستند و اظهار داشتند: اگر اندیشه تکفیر به چالش کشیده شود، مبارزه نظامی و فیزیکی نیز با آنها بسیار آسان تر خواهد بود، البته تکفیری ها امروز در عرصه های مختلف دچار ضعف شدید هستند.

313/32

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =