سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
محکومیت گسترش طرح ترامپ در ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا

حوزه/ درحالی که ترامپ در حال گسترش طرح ممنوعیت مسلمانان به آمریکاست، فعالان و گروه های مدنی در این کشور این اقدام را محکوم کرده و خواهان پایان دادن به آن شدند.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از الجزیره، گروه ها و فعالان مدنی ضمن محکوم سازی اقدام جدید ترامپ برای افزایش طرح اجرایی ممنوعیت سفر مسلمانان از کشورهای اسلامی، اعلام کرند که این طرح باید پایان یابد نه اینکه افزایش یابد.

دولت دونالد ترامپ اخیرا ممنوعیت سفر را شامل کشورهای اریتره ، قرقیزستان ، میانمار ، نیجریه ، سودان و تانزانیا کرده است. 

گروه های مدافع حقوق بشر در روز جمعه با انتقاد از طرح جنجالی گسترش ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا،  این قانون را سلاح رئیس جمهور آمریکا برای پیشبرد اهداف خارجی هراسی اعلام کردند.

در حالی که دموکرات های آمریکا لایحه ای را برای لغو ممنوعیت سفر ترامپ آماده می کنند، چاد گرگ وزیر ترامپ اعلام کرده که این طرح در ۲۱ فوریه به اجرا درآمده و صدرو ویزایی که به اقدام دائمی منجر شود برای اتباع کشورهای اریتره، قرقیزستان، میانمار و نیجریه متوقف خواهد شد و ویزاهای تنوع فرهنگی نیز برای اتباع سودان و تانزانیا صادر نخواهد شد.

 گروه های حقوق بشر اعلامیه جمعه را محکوم کرده و می گوید: دولت ترامپ همچنان فشارهای سیاست برتری نژادی سفید و تبعیض آمیز را براساس اعتقادات مذهبی، منش ملی و وضعیت مهاجرت ادامه می دهد.

 جاوریا جمیل ، حقوقدان دولت در امنیت ملی گفت: آن ها این طرح را از قربانی کردن مسلمانان براساس اعتقادات مذهبی شان آغاز کردند و امروز آن را با همان محدودیت ها برای سایر جوامع با رنگ پوست متفاوت پیش بردند. دولت ترامپ همچنان به منظور پیشبرد دستورکار خارجی هراسی خود قوانین مهاجرت را دست کاری می کند.

 اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا گفت: ممنوعیت مسلمانان باید پایان یابد ، نه گسترش. عمر جادوات ، مدیر پروژه حقوق مهاجران در این سازمان ، گفت: ترامپ سیاست های ضدمسلمانی خود را دوبرابر کرده است. و از این ممنوعیت به عنوان وسیله ای برای پیشبرد تعصبات خود بهره می گیرد. و این خانواده ها ، دانشگاه ها و صاحبان مشاغل در ایالات متحده آمریکا هستند که باید بهای روز افزون جهل و نژادپرستی رئیس جمهور ترامپ را بدهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =