چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ | Jul 8, 2020
سردار تقی زاده

حوزه/ سردار تقی زاده گفت: ایران اسلامی در تولید موشک های ضد زره جزو ۵ کشور برتر دنیا است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع در یادواره شهدای شهرک مسکونی شهید رجایی تهران و بزرگداشت شهید سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی با اشاره به چهل و یکمین سال حیات پربرکت انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، بالندگی جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف  را مدیون خون شهدا،جانبازان، رزمندگان و خانواده های معظم و معزز شهدا دانست و گفت: شهدای جمهوری اسلامی گنجینه های ارزشمند و ذخیره های معنوی این مرز و بوم هستند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی با خون هزاران شهید آبیاری  شده است، افزود:  اکنون انقلاب اسلامی به عنوان معجزه قرن بیستم و فتح الفتوح تاریخ این قرن به برکت خون شهیدان تثبیت و به درختی تنومند مبدل شده است.

جانشین وزیر دفاع روح و روان و انگاره های رزمندگان را رفتن به سوی لقاء الله عنوان کرد و گفت:  با مرور سیره شهدا و عمل  به وصیت آنها می توان سره از ناسره را تشخیص داد و  یقین پیدا کرد که حرکت آنها در مسیر صحیح اسلام و تعالی  بوده است.

سردار تقی زاده با اشاره به حماسه آفرینی های سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزم وفادارش ابومهدی المهندس در مبارزه با تروریسم گفت: بنده از نزدیک شاهد  رشادت ها و دلاوری  و شجاعت آنها بودم و چیزی  که بیش از هر چیز حاج قاسم را متمایز از دیگران می کرد ولایتمداری و ذوب در انقلاب اسلامی این شهید والامقام بود.

وی شهید حاج قاسم را یک قهرمان ملی دانست و با بیان علت حضور میلیونی مردم در تشییع این سردار سرافراز اسلام خاطرنشان ساخت: حاج قاسم به عنوان  یک انسان شجاع و آزاده ورای جهت گیری های حزبی  تنها در راه ولایت و اسلام قدم برداشت و همین ویژگی او را به عنوان سردار دلها در قلب  تک تک مردم جای داد.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه ملت بزرگ ایران اسلامی در سال ۵۷ آمریکا را از سرزمین خود بیرون کرد، گفت: ان شاءالله خون شهید سلیمانی و همرزمانش زمینه ای برای خروج آمریکایی ها از منطقه خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمن تمام تلاش خود را برای  متوقف کردن جهش علمی و توقف ارتقای قدرت بازدارندگی ایران اسلامی به کار بسته است، افزود: به فضل الهی  امت ایران اسلامی با مقاومت و ایستادگی و تحت رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) توطئه ها و دسیسه های دشمن را خنثی کرده اند و در آوردگاه های مختلف علمی و صنعتی و فرهنگی  و اجتماعی از  جمله حضور میلیونی در تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی  از آزمون های الهی سربلند بیرون آمده اند.

سردار تقی زاده با اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی  در طی این چهل و یک سال عمر با برکت انقلاب اسلامی تصریح کرد: ایران در زمینه توسعه صنعتی در دوران قبل از انقلاب رتبه شصت و چهارم را داشت و امروز در جایگاه نوزدهم  جهان ایستاده است.

وی در زمینه خودکفایی و اقتدار دفاعی ایران گفت: ما قبل از انقلاب اسلامی  کاملاً وابسته بودیم و صنایع دفاعی ما کاملاًً وارداتی بود؛ اما بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی به لحاظ  توسعه صنایع نظامی در بین ۲۰۰ کشور  دنیا در جایگاه بالایی ایستاده ایم.

جانشین وزیر دفاع در زمینه پیشرفت موشک های نقطه زن و سامانه های هوشمند پدافند هوایی در ابعاد  مختلف گفت:  سامانه باور ۳۷۳  با ۱۲۰ کیلومتربرد و ۲۷ کیلومتر سقف پروازی  به عنوان یکی  از مهمترین دستاوردهای عرصه دفاعی بعد از انقلاب به شمار می رود.

وی  ایران  اسلامی را در  تولید موشک های ضد زره جزو ۵ کشور  برتر  دنیا  عنوان کرد و افزود: در ساخت انواع ماهواره ها و موشک های کروز و سایر تسلیحات دفاعی راهبردی  کاملاًً با تکیه بر ظرفیت های بومی  به بالندگی و بلوغی  در تراز  انقلاب اسلامی دست یافتیم.

سردار تقی زاده با بیان اینکه «در زمان رژیم  سابق در حوزه پزشکی  دارای  رتبه ۴۳  در جهان بودیم»، گفت: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی تا کنون در بین ۱۰ کشور  برتر  دنیا در  حوزه پزشکی  و تولید دارو قرار گرفتیم.

وی با بیان اینکه «در حوزه کشاورزی  قبل از انقلاب در رتبه سی ام قرار داشتیم»، افزود: ما در این زمینه نیز  در دوران استقرار  نظام جمهوری اسلامی تاکنون در بین   ۱۰ کشور اول  دنیا قرار گرفتیم.

جانشین وزیر دفاع جایگاه ورزش در ایران قبل از انقلاب  را  رتبه ۷۰ عنوان کرد و گفت:  امروز در رتبه سیزدهم ورزش  جهان در رشته های مختلف ورزشی قرار داریم.

وی با بیان اینکه «قبل از انقلاب  ورودی در عرصه هوا و فضا  نداشتیم»، خاطرنشان ساخت: امروز جزو  ۸ کشور برتر دنیا در عرصه فناوری های فضایی  هستیم.

جانشین وزیر دفاع ورود به عرصه نانو تکنولوژی را یک عرصه بسیار  مهم در توسعه هر کشور  عنوان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در این عرصه جزو  ۵ کشور  برتر دنیاست.

وی با بیان اینکه در دوران قبل از انقلاب  ۸۲درصد درآمد کشور بر پایه صادرات نفتی بوده است،  گفت: امروز این رقم  به کمتر از نصف رسیده است و بودجه سال ۹۸ و ۹۹ تنها ۳۱ درصد وابسته به صادرات نفتی  است و جمهوری اسلامی در حال گذر از تکیه بر صادرات نفت است.

سردار تقی زاده توسعه راه ها، مترو، حمل و نقل، افزایش ظرفیت بنادر و مسکن را از  دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی در ایران برشمرد و گفت: ذکر  این موارد  با اسناد و بازگو کردن برای  مردم قطعاً می تواند نقشه  دشمنان در ایجاد فاصله بین مردم و نظام و ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی  را خنثی  کند.

۳۱۳/۶۰

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8