شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ |۳ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 28, 2020
کتاب نظریه های کلاسیک شناختی-تحولی در رشد اخلاقی

حوزه/ مبانی روان شناختی تربیت در قالب کتاب «نظریه های کلاسیک شناختی-تحولی در رشد اخلاقی» به قلم آقایان حسین دیبا، حسن بوسلیکی و حسین مرادی از سوی پژوهشکده اخلاق و معنویت به چاپ رسید.

به گزارش خبرگزاری حوزه، مبانی روان شناختی تربیت در قالب کتاب «نظریه های کلاسیک شناختی-تحولی در رشد اخلاقی» به قلم آقایان حسین دیبا، حسن بوسلیکی و حسین مرادی از سوی پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

بر اساس این گزارش، «درآمدی بر نظریه های رشد اخلاقی»، «نظریه رشد اخلاقی ژان پیاژه» و «نظریه رشد اخلاقی کلبرگ» از فصل های مطروحه در این کتاب است.

در خلاصه این کتاب آمده است:

تربیت نسل جدید، تنها منحصر به سازگارکردن آنها با هنجاریهای موجود (جامعه پذیری) نیست؛ ارتقاء و شکوفاسازی استعدادهای اخلاقی آنان هم بخشی از وظایف هر نسل در قبال نسل بعدی است.

اقدام به تربیت بدون بهره مندی از بینش و مهارت لازم، چه بسا آسیب هایی در نسل جدید پدید می آورد که حتی با هزینه های سنگین جبران شدنی نیست تا جایی که برخی اندیشمندان عرصه تربیت، والدین و مربیان را دعوت به ترک تربیت می کنند؛ از این رو فراهم آوردن دانش و مهارت لازم برای ایفای نقش تربیتی، علاوه بر اینکه باید بخشی از دغدغه زندگی روزمره ما باشد، نباید تحت الشعاع نگرانی های ملموس تر اقتصادی، امنیتی و سیاسی قرار گیرد.

این اثر در پی آن است که بخشی از مبانی روان شناختی تربیت اخلاقی را مرور کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =