شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ |۱۰ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 4, 2020
ذوالشهادتین امام

حوزه/ کتاب خاطرات و اسنادِ مبارزات حضرت آیت الله مصباح یزدی که جدیدترین اثر محمدحسن روزی طلب است، توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، کتاب خاطرات و اسنادِ مبارزات حضرت آیت الله مصباح یزدی که جدیدترین اثر محمدحسن روزی طلب است، توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

محمدحسن روزی‌طلب فرزند سردار شهید محمدجواد روزی طلب و  فعال رسانه‌ای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است  که در کارنامه خود تالیف کتاب‌های «تکیه‌گاه» با موضوع بررسی نقش و عملکرد اکبر هاشمی رفسنجانی در ایام فتنه، پرونده مسکوت (بررسی اسناد و اسرار انفجار ۸ شهریور۱۳۶۰ در نخست‌وزیری) و «تاریخ شفاهی جنبش دانشجویی مسلمان»، صخره سخت و عمیات مهندسی را دارد، این بار با نگارش کتاب خاطرات و اسناد مبارزات حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، کتابی که  به مقطعی از زندگی و خاطرات استاد از تولد تا سال ۱۳۶۸ می‌پردازد، فتح بابی در حوزه تاریخ نگاری انقلاب و شخصیت‌هایی که جز عناصر مهم انقلاب بوده‌اند، کرده است.

آیت‌الله مصباح یزدی مجتهد، استاد فلسفه اسلامی، مفسر، بنیان‌گذار و مدیر مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و  رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) است.

آیت‌الله مصباح تحصیلات ابتدایی خود را در هفت سالگی آغاز کرد. سپس وارد حوزه علمیه یزد شد و دوره‌ مقدمات و سطح را همان‌جا به اتمام رساند، سپس در سال ۱۳۷۱ه‍.ق عازم نجف شد و پس از یک سال برای ادامه تحصیل به قم هجرت کرد و حدود ۸ سال به‌طور مداوم در درس فقه حسین طباطبایی بروجردی شرکت کرد.

وی در سن ۲۵ سالگی به درجه اجتهاد رسید؛ اما با این حال تا ۸ سال در دروس فقه و اصول  امام خمینی(ره) و تا ۱۵ سال در درس فقه آیت‌الله محمدتقی بهجت و تا ۲ سال در درس محمدعلی اراکی شرکت می‌کرد. وی از شاگردان درس تفسیر و فلسفه محمدحسین طباطبایی نیز به‌شمار می‌رود و با پایه‌گذاری مدرسه حقانی توسط علی قدوسی و محمد حسینی بهشتی استاد و عضو هیأت مدیره این مدرسه می‌شود.

پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ ایران، او در تأسیس دفتر همکاری حوزه و دانشگاه و در جهت تحول و بازسازی نظام حوزه نقش فعالی ایفا کرد. او بنیاد علمی پژوهشی باقرالعلوم و سپس مؤسسهٔ آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) را در قم پایه‌گذاری کرد.

برشی از کتاب:

تابستان سال ۱۳۹۲، دغدغه‌ای قدیمی من را به ساختمان موسسه امام خمینی رضوان الله علیه در بلوار امین شهر مقدس قم کشاند تا روایتگر زندگی پرفراز و نشیب رئیس این موسسه باشم. پس از مذاکراتی کوتاه، حجمی از گفتگوهای آیت الله مصباح یزدی با آقای قطبی، رئیس دفتر وقت ایشان که در سال های ۱۳۷۰-۱۳۶۹ انجام شده بود، در اختیار اینجانب قرار گرفت. این گفتگوها مبنای متن پیش رو شد. همچنین در آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ۱۳ جلسه گفتگو (بدون تاریخ) با ایشان موجود بود که با متن اصلی مطابقت داده شده است.

همچنین دو گفت و گو از آیت الله مصباح یزدی در نشریه وزین یادآور به اهتمام آقای محمدرضا کایینی منتشر شده بود که به خصوص گفتگوی مربوط به گروه فرقان بسیار کارآمد بود. چند گفتگوی پراکنده در توصیف شرح حال استاد نیز در مجلات دیگر منتشر شده بود که بخش‌هایی از آن  در متن کتاب قرار گرفته است.

کتاب خاطرات و اسنادِ مبارزات حضرت آیت‌الله مصباح یزدی اثر محمدحسن روزی طلب در قطع رقعی و ۴۱۶ صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت  رسمی انتشارات شهید کاظمی nashreshahidkazemi.com با پست رایگان و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ این کتاب را تهیه کنند.

313/60

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =