شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 23, 2021
بیش از یک سوم مسلمانان اسکاتلند هر روز در معرض اسلام هراسی

حوزه/ یک تحقیقات که اخیرا در اسکاتلند انجام شده نشان داد که بیش از ۸۰ درصد مسلمانان اسکاتلند حداقل ۱ مرتبه در معرض اسلام هراسی بوده اند .

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از eveningexpress، نتایج تحقیقات انجام شده از سوی گروه  هالیرود در اسکاتلند نشان داده که بیش از یک سوم مسلمانان در این کشور در معرض اسلام هراسی هستند که برایشان تبدیل به یک امر روزانه شده است.

بر اساس این گزارش، بیش از ۸۰ درصد مسلمانان به دلیل دین و مذهبی که دارند به شکل های مختلف در معرض آزار و اذیت ناشی از اسلام هراسی قرار گرفته اند.

در گزارش ارائه شده از سوی این گروه آمده است که مسلمانان اسکاتلند مجبور هستند به خاطر دور ماندن از این آزارها و اذیت ها از تردد در خیابان ها، استفاده از وسائل نقلیه عمومی و غیره امتناع کنند.

براساس این گزارش نگرانی هر روزه  مسلمانان اسکاتلندی این است که به آنان برچسب تروریست یا افراط گرا  زده شود و زنان مسلمان هم همواره نگران این هستند که در اماکن عمومی حجاب از سرشان کشیده شود.

اناس سرور رئیس گروه «هالیرود» در این باره به خبرنگاران گفت: در حالی که اسکاتلند خود را کشوری با مدارای مذهبی نسبت به همه شهروندان می داند این گزارش نشان می دهد که چنین ادعایی حقیقت ندارد و هنوز باید کارهای زیادی انجام شود.

وی می افزاید: بسیاری از مسلمانان در اسکاتلند از ترس حملات فیزیکی یا کلامی می ترسند از خانه های خود خارج شوند.

۳۵.۵ درصد از ۳۴۴ مسلمانی که در این تحقیق با آنها گفتگو شده است اعلام کرده اند که هر روز به خاطر دین خود هدف آزار و اذیت قرار دارند. به طور کلی ۸۳.۴ درصد از شرکت کنندگان مسلمان هم گفته اند که حداقل یک بار اسلام هراسی را تجربه کرده اند. بر اساس این تحقیقات بیش از سه چهارم یعنی حدود ۷۶.۵ در صد مسلمانان هدف آزار و اذیت لفظی قرار دارند و بیش از یک سوم یعنی حدود ۳۶.۶ درصد هم در محل کار خود با مشکل مواجه هستند. نتایج تحقیقات انجام شده همچنین نشان می دهد که ۳۲.۶ درصد از مسلمانان اسکاتلند  در رسانه های اجتماعی هدف اقدامات اسلام هراسانه قرار می گیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8