دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ |۵ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 30, 2020
رهبر معظم انقلاب

حوزه/ رسانه های جهان پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب را به ملت بزرگ ایران منعکس کردند.

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری حوزه رسانه های جهان پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب را به ملت بزرگ ایران که به طور زنده از تلویزیون پخش شد، منعکس کردند.

خبرگزاری رویترز با اشاره به پخش زنده تلویزیونی سخنان رهبری نوشت: آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی ایران روز جمعه از ایرانیان خواستار حفظ وحدت شد و گفت که تحریم های آمریکا کشور را خودکفا کرده است.

به نوشته این خبرگزاری، تنش بین تهران و واشنگتن از سال ۲۰۱۸ زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از توافق هسته ای خارج شد و تحریم ها را دوباره اعمال کرد، افزایش یافت.

رویترز به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: ایران از تحریم های آمریکا سود برده است. این مساله ما را در تمام زمینه ها خودکفا کرده است.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: آیت الله خامنه ای گفت که سال گذشته سال پرتلاطمی برای ملت ایران بود. سالی بود که با سیل آغاز شد و با کرونا پایان یافت. اما ما با اتحاد بر تمام سختی غلبه می کنیم.

وی همچنین سال جدید ایران را سال جهش تولید نامگذاری کرد.

خبرگزاری رویترز ادامه داد: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در پیام جداگانه ای برای تبریک سال نو ایرانی گفت ایرانی ها با اتحاد بر شیوع (کرونا) غلبه خواهند کرد. وی از پزشکان و پرستاران برای شجاعت در مبارزه با این بیماری تقدیر کرد.

تارنمای شبکه العربیه نیز در واکنش به اظهارات رهبر انقلاب نوشت: (آیت الله) خامنه ای سال گذشته را سالی پرتلاطم برای مردم ایران توصیف کرد و گفت که در طول سال زلزله و تحریم ها وجود داشت اما اوج اتفاقات سال گذشته جنایت تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن (سردار) سلیمانی بود.

به گزارش ایرنا، این شبکه سعودی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب افزود: وی از تمام ایرانیان در مبارزه با گسترش ویروس کرونا در کشور تشکر کرد و گفت، پاداش الهی در انتظار آنها است. مشکلات و همچنین تحریم ها هیچ پیامد منفی برای ایران نداشت.

این شبکه خبری در ادامه به نقل از آیت الله خامنه ای نوشت: مقامات باید به نوعی عمل کنند که به امید خدا تولید شاهد رشد باشد و تغییر محسوسی در زندگی مردم ایجاد شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =