دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ |۵ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 30, 2020
دانشگاه قران و حدیث

حوزه/معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: این دانشگاه از میان طلاب متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از طریق آزمون اختصاصی دانشجو می‌پذیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد غلامعلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه با اشاره به آغاز ثبت‌نام از داوطلبان حضور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، اظهار داشت: این مرحله از پذیرش به برادران و خواهران طلبه اختصاص دارد که پذیرفته‌شدگان در مقطع کارشناسی ارشد در دو شهر قم و اصفهان و پذیرفته‌شدگان دکتری در قم و تهران مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی افزود: برادران و خواهران طلبه که دارای مدرک سطح دو حوزه هستند و پایه سه را به اتمام رسانده و دارای مدرک کارشناسی معتبر باشند می‌توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه قرآن و حدیث اقدام نمایند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامعلی ادامه داد: علاوه بر این داشتن مدرک سطح سه حوزه برای داوطلبان طلبه و دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های قرآن و حدیث، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، دانشگاه شهید مطهری و دانشگاه امام صادق (ع) از شرایط ثبت‌نام در آزمون مقطع دکتری است.

وی بابیان این‌که زمان ثبت‌نام در این آزمون ورودی آغازشده است، بیان داشت: علاقه‌مندان از ۲۰ اسفندماه ۹۸ تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه امسال فرصت دارند که در این آزمون ثبت‌نام کنند همچنین دفترچه این آزمون بر روی سایت سازمان سنجش در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامعلی به تسهیلات ویژه‌ای که برای طلاب در نظر گرفته‌شده اشاره کرد و ابراز داشت: در مقطع ارشد تحصیل برای برادران طلبه، در برخی رشته‌های حضوری برای چهار نیمسال کاملاً رایگان است و درهرصورت در همه رشته‌ها اعم از حضوری و مجازی کلیه طلاب در مدت مجاز تحصیل از حداقل ۸۰ درصد تخفیف در شهریه ثابت برخوردار خواهند بود.

وی اضافه کرد: در مقطع دکتری نیز تخفیفات ویژه‌ای برای کلیه طلاب و نیز طلاب ممتاز و پژوهشگر در نظر گرفته‌شده است که جزئیات آن در آیین‌نامه مالی دانشجویی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه قابل‌مشاهده است.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث خاطرنشان کرد:. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر علاوه بر سایت سازمان سنجش می‌توانند به سامانه اینترنتی دانشگاه قرآن و حدیث به نشانی www.qhu.ac.ir مراجعه کنند.

وی افزود: آزمون نیز روز جمعه ۹ خردادماه سال جاری در قم، تهران، مشهد و اصفهان برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =