چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ | Jul 8, 2020
 دولت بریتانیا مانع سوزاندن اجساد مسلمانان و یهودیان شد

حوزه/ قانون ویروس کرونا در بریتانیا در ابتدا به پزشکان این اجازه را می داد که پیکر تمامی قربانیان مبتلا به این ویروس را بدون گرفتن اجازه بازماندگان آن ها و برخلاف اعتقادات مذهبی شان، بسوزانند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از algemeiner، دولت بریتانیا  روز دوشنبه خواستار تغییر لایحه اضطراری «ویروس کرونا» به منظور اطمینان از رعایت حقوق دینی مسلمانان و یهودیان در برگزاری تشییع جنازه فوت شدگان در اثر این بیماری شده است؛ این تصمیم دولت در پی اعتراضات گسترده و فشارها از سوی پیروان دو دین در سرتاسر کشور گرفته شد.

لایحه ای که به اصطلاح «قانون ویروس کرونا» نام گرفته است در ابتدا به متخصصان علم پزشکی این اجازه را می داد که پیکر تمامی قربانیان مبتلا به این ویروس را بدون گرفتن اجازه از بازماندگان آن ها و برخلاف اعتقادات مذهبی شان، بسوزانند. به این ترتیب بازماندگان مرحوم اجازه برپایی مراسم تشییع جنازه با رعایت اصول دینی و مذهبی شان را از دست داده و پیکر عزیزان از دست رفته آنان سوخته می شد.

این لایحه باعث بلند شدن صدای اعتراض قابل توجهی از سوی جوامع یهودیان و مسلمانان انگلیس شد.

در نتیجه، اصلاحیه ای در این لایحه ایجاد شده است که مقامات دولتی باید به خواست فرد در چگونگی تدفین احترام گذاشته و یا در صورت نبود درخواست رسمی از سوی وی، به اعتقادات دینی و باورهای او در صورتی که شواهدی در رابطه با آن وجود داشته باشد، احترام بگذارند.

ماری وان درلزیل ، رئیس هیئت نمایندگان یهودیان انگلیس از دولت به خاطر این اصلاحیه تشکر کرد.

ناز شاه نماینده مسلمان حزب کارگر نیز از این تصمیم دولت قدردانی کرده و گفت: خیال مان راحت شد که دولت به آنچه درباره تدفین مذهبی مسلمانان و یهودیان گفته بودیم گوش داد و به نگرانی های ما در این خصوص توجه کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8