یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 25, 2021
پویش

حوزه/ امام‌جمعه قم با صدور پیامی ضمن دعوت از مردم برای شرکت در پویش «در خانه با قرآن بمانیم»، گفت: در این ایام که مردم شریف مجبور به خانه نشینی هستند فرصت خوبی حاصل شده است تا با فراغ بال انس بیشتری با کلام خدا بگیریم که این ارتباط معنوی آرامش بخش دل‌هاست.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س)، امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان قم با صدور پیامی مردم را به شرکت در پویش «در خانه با قرآن بمانیم» دعوت کرد که متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ

در این روزها که جهان با یک ابتلای عمومی درگیر است و مردم با ترس از بیماری فراگیر کرونا و مشکلات حاصل از آن، مثل مشکلات اقتصادی و از دست دادن عزیزان و… مواجه هستند، تنها راه چاره صبر و رعایت مسائل بهداشتی است و خداوند به صابرین مژده داده است.

می‌دانید که صبر با تحمل فرق می‌کند! صبر یعنی تبدیل تهدیدها به فرصت و بلاها به نعمت!

در این ایام که مردم شریف مجبور به خانه نشینی هستند فرصت خوبی حاصل شده است تا با فراغ بال انس بیشتری با کلام خدا بگیریم که این ارتباط معنوی آرامش بخش دل‌هاست.

به همت برادران آستان قدس رضوی علیه السلام برنامه‌ای ترتیب داده شده تا مردم با سوره شعرا انس پیدا کنند. در تفسیرالبرهان به این سوره که می‌رسد به روایتی از امام صادق علیه السلام اشاره می‌کند که حضرت در فضیلت و خواص سوری که با (طسم) شروع می‌شود می‌فرمایند: موجب دفع اندوه می‌گردد و انسان را از اولیای خدا می‌نماید…

انشالله با استعانت از صبر و استفاده از فرصت حاصل شده برای بهره‌مندی بیش از پیش از آیات الهی این ایام را به سلامت پشت سر بگذاریم و از سختی‌های این روزها خاطرات خوشی در تقویم زندگی ثبت نماییم.

نماینده ولی فقیه استان و تولیت آستان مقدس قم

سید محمد سعیدی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8