یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 7, 2020
آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی

حوزه/چنین حوادث، بلاها و امراضی در طول تاریخ مکرراً با شدت و ضعف محقق شده است و به‌هیچ‌وجه نمی‌توان آن را به‌عنوان یکی از علائم ظهور دانست.

به گزارش  خبرگزاری حوزه در پی حاشیه‌سازی‌های اخیر در فضای مجازی در خصوص مسائل و اتفاقات پیش‌آمده بیماری کرونا و علائم ظهور امام زمان (عج) آیت‌الله فاضل لنکرانی در پاسخ به سؤالی که باب شایعات در فضای مجازی علی‌الخصوص بر مسائل دینی و اعتقادی در رابطه با بیماری با آخرالزمان و شمردن این اتفاق از علائم ظهور، گفت: علائم ظهور از امور توقیفی است و باید به آنچه در منابع معتبر آمده اکتفا شود و برحسب متون دینی حوادث این زمان از علائم ظهور شمرده نشده، بنابراین اضافه نمودن از مصادیق قول به غیر علم و بلکه از موارد تحریف دین است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بیان داشت: چنین حوادث و بلاها و امراضی در طول تاریخ مکرراً با شدت و ضعف محقق شده است و به‌هیچ‌وجه نمی‌توان آن را به‌عنوان یکی از علائم ظهور و یا قریب‌الوقوع بودن آن دانست. از علائم انتظار واقعی آن است که از تحریف دین جلوگیری شود و ذهن جامعه و جوانان را بدون دلیل متوجه امور غیرواقعی ننماییم و هر حادثه‌ای ولو عجیب و سهمگین را نمی‌توان از علائم ظهور دانست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =