جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 23, 2021
رستم نژاد

حوزه/ ثبت نام پذیرش داوطلبان جهت ورود به حوزه های علمیه در سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ آغاز شده است و سامانه پذیرش جهت ثبت نام و تشکیل پرونده الکترونیکی تا۲۰ خرداد ماه فعال گردیده است.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد معاون آموزش حوزه های علمیه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، به تشریح جزئیات پذیرش داوطلبان ورود به حوزه های علمیه پرداخت.

وی گفت: ثبت نام پذیرش داوطلبان جهت ورود به حوزه های علمیه در سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ آغاز شده است و سامانه پذیرش جهت ثبت-نام و تشکیل پرونده الکترونیکی تا۲۰ خرداد ماه فعال گردیده است.

معاون آموزش حوزه های علمیه در بیان جزئیات و شرایط پذیرش داوطلبان گفت: از جمله شرایط عمومی داوطلبان پذیرش در حوزه های علمیه عبارتند از برخورداری از صلاحیت‌های اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی، اعتقاد و التزام به ولایت‌فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران؛ تابعیت جمهوری اسلامی ایران؛ برخورداری از سلامت جسمی و روحی؛  قبولی حداقل پایه هشتم دوره اول متوسطه با حداکثر سن ۱۸ سال (متولدین۱۳۸۱) و مدت خدمت سربازی و همچنین تحصیل در مقاطع بالاتر به حداکثر سن اضافه می‌شود؛ حداقل مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و یا دوازدهم دوره دوم متوسطه برای متقاضیان دوره سفیران هدایت؛ موفقیت در آزمون ورودی، مصاحبه و مشاوره و نداشتن منع قانونی از نظر نظام‌ وظیفه؛  التزام به تعهدات و قوانین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از شرایط ثبت نام می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد خاطر نشان ساخت: حفظ قرآن و نهج ‌البلاغه در کنار رتبه‌های برتر علمی کشوری، از امتیازاتی است که داوطلبان دارای این موارد می‌توانند از آن‌ها بهره گیرند و امسال بیش از۴۰۰ مدرسه دوره بلندمدت و حدود ۶۰ مدرسه دوره کوتاه مدت، اعلام ظرفیت پذیرش داشته اند و همچنین مدارس دارای مجوز و ارزیابی مثبت در موضوعات مختلف از جمله؛ آموزشی، تهذیبی و... مجاز به پذیرش داوطلب می باشند. 

وی گفت: آزمون ورودی حوزه های علمیه در صورت وجود مقتضی و نبود مانع، در روز جمعه ۲۰ تیرماه ۱۳۹۹ساعت ۹ صبح برگزار می شود و متقاضیان در سه گروه در آزمون شرکت می کنند؛ گروه اول؛ پایه های هشتم، نهم و دهم دوره اول متوسطه؛ گروه دوم؛ پایه های یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه، دیپلم و پیش دانشگاهی و دانشجوی کمتر از ۳۰ واحد و گروه سوم؛ فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دانشجوی بالاتر از ۳۰ واحد.

معاون آموزش حوزه های علمیه خاطر نشان ساخت: کارت ورود به جلسه آزمون از روز ۱۷ الی ۱۹تیرماه ۱۳۹۹ در سامانه پذیرش، قابل دسترس خواهد بود و  متقاضیان جهت اطلاعات بیشتر به سایت سنجش و پذیرش حوزه های علمیه https://paziresh.ismc.ir و یا به کانال پذیرش: pazireshhowzeh@ مراجعه  کنند و با مطالعه دفترچه راهنمای پذیرش (آشنایی با حوزه، قوانین و مراحل پذیرش و راهنمای ثبت نام) اقدام به ثبت نام نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • محمود IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
    13 5
    ایا من داری مدرک دیپلم هستم تولد ۱۳۵۱ هستم می توانم حوزه علمیه درس بخوانم
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8