سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Nov 24, 2020
ستایش و تحسین از سخاوتمندی مسلمانان ایتالیا در بحران کرونا

حوزه/ درحالی که آمار مرگ و میر در ایتالیا از ۳۱ هزار نفر گذشته، مسلمانان به سبب اهدای  بیش از ۵۰۰ هزار یورو کمک مالی و غیرمالی از زمان آغاز بحران کرونا مورد تحسین قرار گرفتند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از عرب نیوز، جوامع اسلامی در ایتالیا به خاطر سخاوتمندی در ایام بحران ویروس کرونا پس از اهدای بیش از ۵۰۰ هزار یورو کمک مالی و اهداهای غذایی از زمان آغاز بحران در بیش از ۲ ماه پیش، مورد تحسین و تمجید قرار گرفته اند.

آمار مرگ و میر در ایتالیا ۳۱ هزار اعلام شده که تقریبا نیمی از آن ها در لومباردی، یک منطقه شمالی کلیدی که نقش مهمی در اقتصاد ایفا می کند به وقوع پیوسته است. درحالی که پس از ۲ ماه قرنطینه سرتاسری و تعطیلی ها جامعه کم کم به حالت عادی بر می گردد، رسانه های جمعی از سخاوتمندی مسلمانان به ویژه در ایام رمضان می گویند.

جوامع مسلمانان و مراکز اسلامی در اطراف ایتالیا به سختی تلاش کرده اند تا بسته های غذایی را منتقل کرده و به خانواده های نیازمند در دوران بحران کمک رسانی کنند.

یاسین لافترام رئیس اتحادیه جوامع اسلامی در ایتالیا به آوینره روزنامه کنفرانس اسقفی ایتالیایی گفت: تک تک روزها ما غذا را به خانواده های نیازمند می رساندیم. مسلمانان، شهروندان این کشور و خانواده دار هستند.

وی افزود: آن ها این سختی را که همه خانواده های ایتالیایی تجربه می کنند درک می کنند. هر چند مسلمانان نیز با سختی های زیادی روبرو شده اند اما اهداهای سخاوتمندانه ای از سوی این جامعه شاهد هستیم.

به گفته وی در سطح ملی، کمک ها ارائه شده از سوی سازمان های اسلامی از پایان فوریه از ۵۰۰ هزار یورو گذشته  است. کمک ها به مدیریت شهرداری ها، صلیب سرخ، سازمان های داوطلب و یا مستقیما به بیمارستان ها به ویژه در شمال ایتالیا فرستاده شده اند. اما سخاوتمندی مسلمانان از اهداهای پولی گذشته است.

لافترام گفت: سازمان ما بیش از ۱۰۰ هزار ماسک به بیمارستان های محلی فرستاده است. ما همچنین کمپین های اهدای خون گسترده برگزار کرده ایم و واکنش های بسیار مثبتی داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: در این لحظه بحران یک حس بی نهایت زیبای همدلی از جوامع اسلامی ایتالیا ظهور کرده که ما بسیار به آن افتخار می کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8