یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ | Jul 5, 2020
ایت الله ناصری یزدی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه مساجد باید کارکرد واقعی خود را به دست آورند، گفت: اگر بتوانیم در هر محله مسجد را محور برگزار برنامه های مختلف و رسیدگی به امور مردم کنیم، قطعا ارتباط مردم با مساجد هم مجددا افزایش پیدا می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی، ظهر امروز در دیدار مدیران کانون های فرهنگی مساجد استان یزد با تأکید بر اینکه لازم است مسجد محوریتی که در جامعه و محله داشته را مجددا به دست آورد، اظهار داشت: در گذشته محله ها ارتباط و تعلق خاصی به مساجد داشتند و بسیاری از امور خود را با محوریت مساجد برگزار می کردند که الان متأسفانه در اثر عوامل مختلف این محوریت کمرنگ تر شده است.

وی افزود: همین موضوع سبب شده که مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بسیاری در جامعه به وجود آید و به ویژه برای دوران پس از شیوع کرونا، باید نسبت به احیای این موضوع اقدام لازم صورت پذیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در هر محله مسجد را محور برگزاری برنامه های مختلف و رسیدگی به امور مردم کنیم، قطعا ارتباط مردم با مساجد هم مجددا افزایش پیدا می کند.

آیت الله ناصری یزدی تصریح کرد: امروز به خوبی در جهان مشخص شده که فرهنگ و تمدن غرب به هیچ عنوان به فکر انسانیت نیست و در کشورهایی از جمله آمریکا، تبعیض نژادی به صورت مشخص دیده می شود. در آمریکا فقرا رها شده اند و در بیمارستان ها به بیمارانی که ثروتمند هستند رسیدگی می شود در حالی که در ایران بدون هیچ توجهی به وضع مالی افراد و ملیت آنها، پرستاران از جان خود گذشته اند و به همه ایثار می کنند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه غرب در طول سال های گذشته به دنبال ترویج همین فرهنگ نادرست خود در بین مردم ایران بود، تصریح کرد: این فرهنگ در مقابل فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی است که مردم ایران دارند و باید تلاش کنیم از فرهنگ اصیل خود برای مقابله با تهاجم فرهنگی استفاده کنیم.

وی تأکید کرد: قطعا اگر ارتباط جوانان و نوجوانان با مساجد مجددا به صورت کامل برگردد، بسیاری از آسیب ها و مشکلاتی که امروز در جامعه مشاهده می کنیم، برطرف می شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به اقدامات صورت گرفته از سوی کانون های مساجد در راستای راه اندازی کارگاه های تولید ماسک و پوشاک اشاره کرد و گفت: در جلسات مختلف بارها و بارها نسبت به ضرورت ایجاد کارگاه های کوچک و خانگی تولید پوشاک به عنوان نجات دهنده صنعت و اقتصاد و رفع معضل بیکاری کشور تأکید کرده ام.

وی تصریح کرد: جمعیت کشور الان بیش از ۸۰ میلون نفر است و هر شخص در طول سال حداقل ۴ عدد از انواع لباس و پوشاک استفاده می کند، این به معنای نیاز کشور به حداقل بیش از ۳۲۰ میلیون قطعه پوشاک است.

امام جمعه یزد با ابراز تأسف از اینکه بخش زیادی از این پوشاک الان از کشورهای مختلف به ویژه چین وارد می شود، گفت: متأسفانه الان بازارهای پوشاک و کفش ایران به کشورهایی از جمله چین اختصاص پیدا کرده و تولیدکنندگان خسارت های زیادی متحمل شده اند.

آیت الله ناصری یزدی با بیان اینکه اگر بخواهیم این ۳۲۰ میلیون قطعه پوشاک را در داخل کشور تولید کنیم، باید برای میلیون ها نفر شغل ایجاد کنیم، گفت: به این ترتیب نه تنها حجم بسیار زیادی از واردات و خروج ارز از کشور حذف می شود، بلکه بسیاری از مشکل اشتغال کشور هم مرتفع می شود.

انتهای پیام/۳۱۳/۴۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

نظرات

  • IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
    0 0
    ما که قبل از کرونا رسوا شده بودیم
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8