سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Nov 24, 2020
فلسطین

حوزه مدیرکل امور فرهنگی جامعةالزهرا(س) گفت: شیوع ویروس کرونا حریف آزادی خواهی و حمایت از فلسطینی ها در روز جهانی قدس نمی شود بلکه با استفاده از ظرفیت فضای مجازی این امر رساتر خواهد شد.

سیده ربابه داوودالموسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، اظهار داشت: شرایط کرونایی را مانع از اعلام انزجار استکبار جهانی نمی دانیم بلکه معتقد هستیم امسال شعارهای روز قدس از فضای مجازی منتشر خواهد شد.

وی افزود: باید از ظرفیت رسانه های جمعی، شبکه های فضای مجازی در انتشار فیلم و تصاویر در حمایت از مردم مظلوم فلسطین بهره برد و از این طریق اعمال ناجوانمردانه استکبار جهانی را محکوم کرد.

مدیرکل امور فرهنگی جامعه الزهرا(س) تاکید کرد: برای رساندن صدایمان به جهانیان و اعتراضمان از دولت های استکبارگر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد ضمن اینکه امکان برگزاری مراسم راهپیمایی روزقدس در شهرستان های سفید با حفظ فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی و حضور در خودروها با فریاد شعارها وجود دارد.

وی با بیان اینکه مسئله قدس طبق بیان امام راحل یکی از اصلی ترین مسائل بعد از انقلاب اسلامی است گفت: اسرائیل زمین های مسلمانان در فلسطین را غصب و مورد هجمه قرار داده است و آنان را بمباران می کند.

داوود الموسوی اضافه کرد: روز قدس گفتمان واحد مسلمانان جهان برای آزادی سازی فلسطین است که به مبارزه و اصلاح وضعیت فلسطینی ها کمک می کند تا از حق خودشان دفاع کنند.

وی گفت: انتفاضه یکی از مسائلی است که فلسطینی ها دارند و به پشتوانه مسلمانان فریاد حق خواهی را سرداده اند از این رو ما نیز به عنوان مسلمان وظیفه داریم در این عرصه فعالیت کنیم.

مدیرکل امور فرهنگی جامعه الزهرا(س) با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص روز قدس گفت: مادران به عنوان محور خانواده به فرزندانشان حمایت از مردم فلسطین و آزادی خواهی از استکبار و اشغالگران را آموزش دهند.

وی بیان داشت: باید حق خواهی و مبارزه با استکبار در خانه ها آموزش داده شود تا در سطح اجتماع به مرحله نمایش برسد.

داوود الموسوی به یکی از شبهه ها در خصوص فلسطین اشاره کرد و گفت: برخی مدعی هستند که با وجود مشکلاتی که در کشور وجود دارد نیازی به کمک کردن به فلسطینی ها نیست در حالی که این حرف دشمن است.

وی تاکید کرد: مسلمانان هر قدر هم که مشکل داشته باشند باز هم باید یکدیگر را همراهی کنند و در این عرصه کوتاهی نکنند.

مدیرکل امور فرهنگی جامعه الزهرا(س) خاطر نشان کرد: کمک های مومنانه در روزهای کرونایی نشان داد که مردم با وجود مشکلاتی که دارند باز هم هوای نیازمندان را دارند و این امر یکی از جلوه های زیبا در فرهنگ کشورمان است.
وی با اشاره به بیانات امام راحل در خصوص اینکه مسلمانان امت واحده هستند گفت: روز قدس تنها به کشورمان اختصاص ندارد بلکه در مرزهای دیگر نیز شاهد همدلی و بلند شدن صدای آزادی خواهی و برای رسیدن به امت واحد در انتظار منجی عالم بشریت هستیم.

داوودالموسوی خاطر نشان کرد: بر اساس آیه های قرآن نیز جواز صلح با رژیم غاصب نفی شده است و از نظر فقهی نیز نمی توان با آنها سازش کرد بلکه باید آزادی خواهی و استکبار ستیزی را طلب کرد.

۳۱۳/۶۱

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8