پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 13, 2020
امام جمعه شاهدیه یزد

حوزه/ کسانی که با گرانفروشی، کم فروشی و احتکار به اقتصاد جامعه اسلامی ضربه زدند و مسئولانی که با کم کاری به وظیفه خود در برابر مردم عمل نکردند، مردودشدگان آزمون صحنه کرونا هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در یزد، حجت الاسلام محمود دهقان نیری، ظهر امروز در نشست مشترک حلقه صالحین بسیج طلاب حضرت فاطمه(س) با حضور مدیر و کادر مدرسه علمیه خواهران معصومیه یزد وابسته به آستان مقدس امامزاده سید جعفرمحمد(ع) یزد با تبریک دهه کرامت و فرارسیدن میلاد امام رضا(ع)، اظهار داشت: کرونا را در یک نگاه می توان به عنوان امتحان الهی دانست که عده ای پیروز و عده ای شکست خوردند.

وی گروه های جهادی، کادر پزشکی، شهدای مدافع سلامت، عاملان به وظیفه و مبارزان این عرصه را در زمینه های مختلف کمک به بیماران، ضدعفونی معابر و برگزاری رزمایش مواسات مؤمنانه در مساجد، حسینیه ها، حوزه های علمیه، دانشگاه ها، تکایا، امامزادگان و... برای کمک به محرومان و آسیب دیدگان ناشی از کرونا را برندگان عرصه امتحان الهی کرونا برشمرد.

امام جمعه بخش شاهدیه یزد تصریح کرد: مواسات به زمان و مکان خاصی محدود نمی شود و همانگونه که در مناجات شعبانیه از خدا می خواهیم تا کمک و مواسات را همیشه روزی ما گرداند، هدف ما باید کسب رضای الهی باشد و مسائل حاشیه ای و تبلیغات نباید اصل موضوع را به حاشیه ببرد.

حجت الاسلام دهقان نیری افزود: کسانی که با گرانفروشی، کم فروشی و احتکار به اقتصاد جامعه اسلامی ضربه زدند و مسئولانی که با کم کاری به وظیفه خود در برابر مردم عمل نکردند به عنوان مردودشدگان صحنه کرونا هستند.

وی با یادآوری حوادث مختلف تیرماه از جمله شهادت شهید آیت الله بهشتی(ره) و یارانش، شهادت شهیدان پاکنژاد در حادثه هفتم تیر، شهادت شهید آیت الله صدوقی(ره) در 11 تیر و شهادت مسافران هواپیمای ایرباس توسط آمریکا که جمعی از یزدی ها هم از این شهدا هستند، گفت: استان یزد زخم خورده حوادث تیرماه است و یاد و خاطره شهدا باید گرامی داشته شود.

امام جمعه بخش شاهدیه یزد در خصوص دهه کرامت، گفت: کرامت هم به خداوند انتساب دارد «وَلَقَدْ کَرَّمْنَا بَنِی آدَمَ» و هم به پیامبراکرم منسوب است که باید از این کرامت خدادادی حفاظت کنیم.

حجت الاسلام دهقان نیری برخی از وظایف انسانی در برابر کرامت خدادادی را یادآوری نعمت ها، ذکر الهی و شکر نعمت دانست و افزود: باید بتوانیم با دوری از گناه و رعایت تقوا، این کرامت خدادادی به انسان را رشد و ارتقاء دهیم.

وی با تأکید بر این موضوع که علم آموزی در سایه مدرک گرایی به حاشیه نرود، خاطرنشان کرد: در حوزه علمیه، علم را به معنای واقعی ترویج کنیم و طلاب را به آموختن بیشتر و اهیمت دادن به علم دعوت نماییم.

امام جمعه بخش شادهدیه یزد تصریح کرد: طلاب باید بتوانند هر روز یک مطلب جدید بیاموزند و علم را وسیله رسیدن به مقامات عالی معنوی بدانند.

این گزارش می افزاید: نرگس عزیز، مدیر مدرسه علمیه خواهران معصومیه یزد هم در این نشست در جمع کادر مدرسه با تبریک دهه کرامت به ارائه گزارش کوتاهی از فعالیت های انجام گرفته طلاب این مدرسه در ایام مبارزه با کرونا پرداخت.

وی افزود: هم اکنون امتحانات پایان ترم با رعایت فاصله اجتماعی و رعایت مسائل بهداشتی برگزار می شود.

مدیر مدرسه علمیه خواهران معصومیه یزد اظهار امیدواری کرد: هر چه زودتر سایه کرونا از جهان برداشته شود و اضطراب همه مردم نسبت به شیوع این بیماری به افزایش امید به زندگی و سلامتی و احساس آرامش تبدیل شود.

عزیزی فرصت دهه کرامت را مهم دانست و افزود: باید از این دهه برای شناخت بیشتر کرامت انسانی و با مطالعه بیشتر همراه با تفکر بهره ببریم.

وی تأکید کرد: در هر شرایطی، تکریم انسان ها خصوصا انسان های نیازمند را نباید فراموش کنیم.

انتهای پیام/313/47

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8