پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 13, 2020
نخستین زن مسلمان نیوجرسی که نامزد انتخابات کنگره است

حوزه/ درحالی که ترامپ فرمان اجرایی منع ورود مسلمانان از بسیاری کشورها را به تصویب رسانده، امانی الخطاطبیه می‌گوید نامزد شدن مسلمانان در انتخابات کنگره یک وظیفه اخلاقی در این لحظه بحرانی محسوب می‌شود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، امانی الخطاطبیه، نویسنده مسلمان آمریکایی است که سه شنبه این هفته به عنوان نخستین زن مسلمان برای کسب کرسی کنگره، در انتخابات حضور خواهد داشت.

درحالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، ورود مسلمانان را از بسیاری کشورهای اسلامی به ایالات متحده ممنوع ساخته است، الخطاطبیه می‌گوید که نامزد شدن او در انتخابات کنگره «یک وظیفه اخلاقی در این لحظه بحرانی» محسوب می‌گردد.

وی در این باره گفت: ما موقعیت‌ما را در اینجا پس می‌گیریم. ما به نمایندگان بیشتری نیاز داریم. بسیاری از بچه‌ها وقتی بزرگ می‌شوند می‌خواهند دکتر و مهندس و وکیل شوند. اما من آنچه به خودم می‌گفتم این بود که می‌خواهم زمانی فرابرسد که من از وقوع جنگ جلوگیری کنم.

او خاطرنشان کرد: من همیشه می‌خواستم که در یک مقام دولتی مشغول شوم اما هرگز تصور نمی‌کردم که تا این اندازه جوان باشم. من اکنون قدرتمندانه احساس می‌کنم که ما می‌توانیم این سقف‌های شیشه‌ای را بشکنیم.

 الخطاطبیه که در منطقه ششم نیوجرسی در انتخابات کنگره شرکت می‌کند با فرانک پالون،  رقیب جمهوری‌خواه خود که نماینده فعلی می‌باشد روبرو خواهد شد. مانند بسیاری از نمایندگان دموکرات وی حامی همگانی شدن خدمات درمانی و حمایت از محیط زیست بوده و خواستار توقف دخالت‌های آمریکا در عراق و افغانستان است.

وی که تولد ۲۸ سالگی خود را در مبارزات انتخاباتی جشن گرفته در شرق برونزویک بزرگ شده و فارغ التحصیل دانشگاه راتجرز با مدرک علوم سیاسی است. او بنیانگذار وبلاگ مسلم گرل دات کام و نویسنده کتاب «دختر مسلمان در عصر کنونی» است.

اخیراً بسیاری از مسلمانان آمریکایی در محافل سیاسی دستاوردهایی را کسب کرده اند.

به عنوان مثال ، ذوالفت سارا در سپتامبر ۲۰۱۸ به اولین مسلمان منتخب برای کرسی مترو در نشویل تبدیل شد. همچنین در سال ۲۰۱۸ ، ایلهان عمر به عنوان نخستین بانوی مسلمان و محجبه کنگره رای آورد. رشیده طلیب مسلمان فلسطینی آمریکایی نیز از جانب میشیگان وارد کنگره شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8