یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ | Oct 25, 2020
دوره

حوزه/ پژوهشکده زن و خانواده با همکاری اداره امور زن و خانواده معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران، دومین دوره مقدماتی مجازی مباحث حجاب و عفاف «سِرّصدف » را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، پژوهشکده زن و خانواده با همکاری اداره امور زن و خانواده معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران، دومین دوره مقدماتی مجازی مباحث حجاب و عفاف «سِرّصدف » را برگزار می‌کند.
غلامرضا پریمی، مسئول گروه خدمات آموزشی پژوهشکده زن و خانواده، در آستانه  برگزاری دومین دوره برگزاری غیر حضوری سرّصدف  اظهار داشت: این دوره با هدف تقویت و ارتقاء دانش و بینش مورد نیاز طلاب خواهر، دانشجویان و سایر فعالان فرهنگی، جهت آشنایی بیشتر آنان با مطالعات و پژوهش های روز در حوزه پوشش زنان برگزار می گردد.

پریمی با اشاره به اینکه دوره آموزش تصویری «سرّصدف» در قالب یک دوره مجازی برگزار می‌شود، بیان کرد: این برنامه آموزشی با ارائه سرفصل های مشخصی در حوزه عفاف و پوشش زنان، اصلاح بینش و انگیزش مخاطبین و ارتقاء سطح علمی و عقیدتی  آنان در این عرصه را مد نظر قرار داده است.

وی با برشمردن دروس ارائه شده در دوره کوتاه مدت تابستانی فوق اعلام نمودند:  در این دوره علاوه بر مباحثی مثل مسئله ‌شناسی حجاب در بین روشنفکران معاصر ایرانی، به مباحثی دیگر از قبیل سیاستگذاری فرهنگی در باب حجاب، قرآن و مسئله حجاب؛ مروری بر پرسش‌های نو و نیز پرسش های نو در مطالعات اسلامی حجاب نیز پرداخته خواهد شد. لازم به ذکر است که این دوره در سال گذشته برای نخستین بار برگزار شد و بنا به درخواست علاقه‌مندان، مجدد تکرار می شود. 

پریمی در ادامه افزود: محتوای دوره برگرفته از پژوهش‌های سالانه اخیر در پژوهشکده زن و خانواده در موضوع حجاب است که در دو اثر:  حجاب پژوهی «پوشش زنان در زمان پیامبر صل الله علیه و آله» و  «پژوهش‌های فقهی حجاب» انتشار یافته است.

مسئول آموزش پژوهشکده در پایان اشاره کرد: مباحث دوره سرّ صدف بصورت فایل های صوتی تصویری همراه با متن آموزشی مربوطه در سامانه آموزش مجازی پژوهشکده زن و خانواده قابل استفاده است و علاقه‌مندان پس از ثبت نام و اختصاص نام کاربری و رمز ورود می توانند از این مباحث بهره مند شوند.

ثبت نام دوره از تاریخ  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶  تا ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ از طریق سایت پژوهشکده زن و خانواده به آدرس:  https://wrc.ir  انجام خواهد شد و برگزاری دوره  از ابتدای مردادماه سال جاری تا پایان همین ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8