شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ | Oct 31, 2020
حجت الاسلام  مقیمی حاجی

حوزه/ عضو گروه علمی «فقه التربیه» موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(علیه السلام) با اشاره به اهمیت راه اندازی رشته های تخصصی در حوزه های علمیه، گفت: آیت الله اعرافی که پایه گذار رشته فقه تربیت بودند و حرکت خوبی را با آن پشتوانه علمی و تخصصی که داشتند، آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی، عضو گروه علمی «فقه التربیه» موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(علیه السلام) تهران، در مراسم افتتاحیه کرسی درس رشته «فقه التربیه» که امروز در محل این موسسه برگزار شد، با اشاره به اهمیت و ثمرات راه اندازی رشته های تخصصی در حوزه های علمیه، اظهار داشت: در این مقطع تاریخی که در آغاز راه هستیم و آیت الله اعرافی که پایه گذار رشته فقه تربیت بودند و حرکت خوبی را با آن پشتوانه علمی و تخصصی که داشتند، آغاز کردند.

وی با بیان این که در حال حاضر در مرحله تولید فقه مضاف هستیم، افزود: گرچه با رویکرد فقه حکومتی نظام به این عرصه نگاه می کنیم و آن فقه ایده آل و مطلوب، فقهی است که در آن باید گفتمان فقه حکومتی نظامند و نظام ساز شکل بگیرد و ما باید به سمت فقه ایده آل و مطلوب حرکت کنیم و این نکته را کسانی که وارد این عرصه شده اند باید مدنظر داشته باشند که طراحی رشته این رویکرد را دارد. ۳۱۳/۴۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8