پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ | Nov 26, 2020
قرآن

حوزه/ چهارمین شماره فصلنامه علمی ـ تخصصی «مطالعات علوم قرآن» به همت اداره نشریات و پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه،چهارمین شماره فصلنامه علمی ـ تخصصی «مطالعات علوم قرآن» منتشر و مقالات این شماره بر روی سامانه این نشریه به آدرسhttp:jqss.isca.ac.ir  نمایه گردید.

از جمله مقالات این شماره می توان به «عوامل مؤثر بر رشد اخلاقی با نگاهی قرآنی» نوشته محمدمهدی فیروزمهر، «نقش فقه القرآن بر تربیت جسمانی» اثر عباس کوثری، «نقد شبهه خیانت برخی پیامبران به خلق» به قلم علی‌محمد یزدی(ره) و سیدعلی هاشمی، «آموزه‌های قرآنیِ پشتوانه‌های دکترین مقاومت امام خمینی(ره) با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری» اثر محمّد صادقی، ناهید موحدی و مهدی صادقی، اشاره کرد.

همچنین، «تبیین قرآنی نقش مقاومت در حکومت جهانی مهدوی نوشته حسین الهی‌نژاد، «بررسی الگوی مقاومت بنی‌اسرائیل در فرایند نهادینه‌سازی گفتمان صبر در جامعه اسلامی» به قلم محمدتقی احمدی‌پرتو و «راهبردهای مقاومت در دوره انتظار از منظر قرآن کریم» اثر محمد سحرخوان از دیگر مطالبی می باشد که در این شماره منتشر شده است.

فصلنامه «مطالعات علوم قرآن» در بانک اطلاعات نشریات کشور (Magiran)؛ پایگاه مجلات تخصصی نور (Noormags)؛ پایگاه استنادی سیولیکا (Civilica)، پایگاه استنادی جهاد دانشگاهی SID؛ پرتال جامع علوم انسانی و پرتال نشریات دفتر تبلیغات اسلامی (http://journals.dte.ir) نمایه می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8