یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ | Oct 25, 2020
کد خبر: 921302
۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
بچه های آسمان

حوزه/ «بچه‌های آسمان» راهکارهای تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی بر اساس هندسه فکری امام خامنه‌ای، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، کتاب «بچه‌های آسمان» راهکارهای تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی بر اساس هندسه فکری امام خامنه‌ای توسط انتشارات شهید کاظمی چاپ و روانه بازار شد.

جنگ ما اثبات کرد که در نوجوانی هم می توان به خدا رسید و کارهای بزرگ انجام داد؛ کارهایی با جسم نحیف و روح وسیع به وسعت تاریخ و به گستره ابدیت. به راستی چه شده که نوجوان سیزده ساله ای که در کوچه پس کوچه های شهر، به دنبال بازی است. با صدای شیپور جنگ، به میدان می رود و تفنگ به دست می گیرد و چنان هدفش را بیان می کند که تو گویی که نسل ها و قرن ها تجربه در پس این جسم کوچک نهفته. روحی بزرگ در کالبدی کوچک.

به یقین می توان گفت یکی از زیباترین صحنه های حماسه هشت سال دفاع مقدس، حضور نوجوانان و دانش آموزان شجاع و با ایمان در صحنه‌های نبرد است که با تأسی به مکتب عاشورا و سیره نورانی یاران باوفای حضرت سیدالشهدا ع به ویژه نوجوانان کربلا توانستند خود را به قافله یاران آخرالزمانی حسین بن علی ع برسانند و جبهه و میدان جنگ را تبدیل به مدرسه نموده و در امتحان تکلیف مداری و ولایتمداری نمره قبولی بگیرند.

بی شک امروز الهام از سبک و سیره نورانی این شهدای عزیز بهترین الگوهای عینی و مصادیق عملی را برای تربیت و پرورش نوجوانان و جوانان انقلابی و مجاهد ارائه می نماید. به همین منظور در مجموعه حاضر نویسنده کوشیده است تا با الهام از بیانات و توصیه های مقام معظم رهبری خطاب به دانش آموزان و نوجوانان به استخراج پیام‌ها و نکات کاربردی در حوزه های اخلاقی و تربیتی بپردازد و سپس توضیحاتی را ذیل موارد استحصال شده در قالب راهکار و تذکر آموزشی به مربیان عزیز ارائه نماید.

کتاب حاضر روایاتی است از حضور قاسم های خمینی کبیر، بزرگ مردانی که به جایی رسیدند که رهبرشان آنان را رهبر نامید. حکایتی است از نبرد و حماسه آفرینی نوجوانانی که هنوز طعم تکلیف را نچشیده بودند ولی به بهترین نحو، تکلیف خود را ادا کردند و تکلیف و بلوغشان در عرصه و مکتب ادای تکلیف جهادی با خون امضا شد.

این مجموعه جهت تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی بر اساس هندسه فکری امام خامنه ای حفظه الله، به توضیح برخی از روش¬های کاربردی و معرفی راهکارهای مواجهه مربیان و مبلغان با مخاطبین نوجوان در نه فصل می پردازد که هر فصل شامل چهار بخش می باشد:

الف) اشاره: در این بخش به آیات و روایات مرتبط با موضوع فصل می‌پردازد.

ب) مستندات بحث از منظر مقام معظم رهبری

ج) خاطرات شهدای دانش‌آموز: شامل خاطراتی از دوران نوجوانی شهدا و دانش‌آموزان شهید

د) نکات کاربردی: در این بخش، مطالب متناسب با گروه سنی مخاطب دانش آموز و دغدغه ها و آسیب های این دوره سنی گردآوری‌ شده است و روش‌ها، با توجه به حساسیت فرد در سن نوجوانی، نکاتی ارائه ‌شده، که هر چند مختصر و ناتمام است، اما به نظر می رسد آغاز خوبی بر این راه بی پایان می‌باشد.

کتاب «بچه های آسمان»؛ راهکارهای تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی بر اساس هندسه فکری امام خامنه‌ای به قلم مرتضی شاهسون در قطع رقعی 168 صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

علاقه مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند از طریق سایت nashreshahidkazemi.ir و یا ارسال نام کتاب به سامانه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ اقدام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8