جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 23, 2021
استاد رشاد

حوزه/ استاد علی اکبر رشاد در درس خارج خود، ترور دانشمند هسته ای کشورمان، دکتر محسن فخری زاده را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، استاد علی اکبر رشاد، در درس خارج خود، ضمن محکوم کردن ترور دکتر فخری زاده گفت: خبر هولناک و تاسف برانگیز ترور ناجوانمردانه دانشمند برجسته فیزیک هسته ای کشور، سردار پر افتخار، دکتر محسن فخری زاده، آن هم در محدوده پایتخت کشور، بسیار بسیار نگران کننده است؛ این فاجعه را به ساحت نورانی حضرت حجت(عج) که یکی از سربازان خود را از دست داده و نیز به محضر مبارک نایب بر حق آن حضرت، رهبر فرهمند، فرزانه و شجاع انقلاب و زعیم امت و عموم جامعه علمی و نخبگانی کشور و به همه مدافعان حریم حریت و استقلال و اقتدار میهن اسلامی و شاگردان، دوستان و دوستداران آن شهید بزرگوار خاصه خانواده معزز و معظم ایشان، عمیقاً تسلیت عرض می کنم.

رئیس شورای حوزه علمیه استان تهران افزود: این حادثه ی تلخ، هشدار بزرگی است؛ هشدار انتقال میدان نبرد و میدان کارزار به داخل مرزهای جمهوری اسلامی است. این واقعه نشان می‌دهد که دشمن در حال تغییر سیاست خویش و یا اعمال آن سیاستی که سال ها در پی محقق ساختن آن بود، هست؛ ما وقتی در کنار مرز ها و در بیخ گوش دشمن می جنگیدیم و خروش سلاح‌های مرگبار نیروهای مربوط و مرتبط با نظام ما گوش دشمن را کر و لرزه بر اندام آنها می‌افکند، او هرگز جرات نمی کرد که فعالانه به ما تعرض کند، اما وقتی از جبهه‌ها فاصله می گیریم، وقتی به جای نبرد عادلانه، عاقلانه، قهرمانانه و مقتدرانه با دشمن، به برخورد ضعیف و از موضع ضعف، ذلیلانه و ملتمسانه روی می‌آوریم، نباید انتظار نتیجه ای جز این را داشته باشیم؛ برخورد ذلیلانه و دیپلماسی التماسی ثمره و نتیجه قهری، طبیعی و حتمی جز اینکه دشمن قدم ها و فرسخ ها پیش بیاید و در عمق کشور ما علیه ما عملیات کند نخواهد داشت.

پیوند زدن امور خطیر کشور به تحولات آمریکا اشتباه نابخشودنی است

مؤسس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به ترور شهید سلیمانی تصریح داشت: وقتی بلافاصله بعد از شهادت سردار دلها، و سید الشهدای مقاومت، مقام عالی دیپلماسی کشور با ذلت التماس مذاکره می‌کند و پیام مذاکره به ترامپ می‌دهد و دشمن نیز آنچنان وقیحانه و از موضع قدرت و از موضع بالا پاسخ می دهد که ما نیاز به مذاکره نداریم، وقتی همه امور خطیر کشور به تحولات خارجی پیوند می خورد، وقتی یک انتخابات در کشور دیگری در آن سوی کره زمین رخ می‌دهد و یک مهره با مهره دیگر جابجا می شود بی آنکه ماهیت قضیه تغییر کند در حالی که ما از این سو پیام مذاکره، بلکه التماس مذاکره به دشمن منتقل می‌کنیم، آیا انتظار داریم نتیجه ای جز این فجایع داشته باشد؟

استاد رشاد همچنین گفت: وقتی ساده‌لوحانه تصور می‌کنیم که در نظام غدار و جبار آمریکا این مهره با مهره دیگر تفاوت می کند و می گوییم این بهتر از آن است و می گوییم با او ده ها سال است که دوستیم و رابطه داشتیم، وقتی دشمن با کمال وقاحت و طلبکارانه و با بی اعتنایی با ما برخورد می‌کند و ما در مذاکرات غیر علنی و در تماس ها نرمش، ضعف و سازش و ذلت نشان می‌دهیم، طبعاً نتیجه ای جز این نمی تواند داشته باشد.

زمانی که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید عرض کردم، پس از شهادت سردار دل ها و لااقل تا وقتی که انتقام نهایی را از خصم غدار نگرفته‌ایم اصولاً پیام مذاکره به معنای پذیرش شکست و اظهار ذلت و ابراز ترس است؛ دقیقاً به معنای تسلیم در قبال دشمن است. تاسف‌بار که امروز در حوزه پایتخت، شاهد قدرتنمایی ولو ناجوانمردانه و دزدانه دشمن بشویم.

رد پای تفاهم رژیم صهیونیستی و رژیم یهودی صفت سعودی برای خلق این فاجعه

استاد رشاد با مطالبه از دستگاه های اطلاعاتی برای پیگیری این این فاجعه گفت: نتانیاهو نخست وزیر رژیم جعلی، غاصب و سفاک و کودک کش اسرائیل با ولیعهد مزدور یهودی صفت، بلکه یهودی نسبت سعودی ملاقات و تفاهم می کنند و به این سرعت تفاهم خود را عملیاتی می کنند. این عملیات نشان از هم نوع ترورهای صهیونیستی دارد هم نوع ترور های سعودی و تکفیری؛ گونه عملیات حکایت از این دارد که سعودی ها و صهیونیست ها با هم تفاهم و تعامل کرده و این فاجعه بزرگ را آفریدند. نوع عملیات دو وجهی است، هم به گونه‌ای است که صهیونیست ها شیوه دارند و هم به گونه تکفیری‌ها و سعودی‌ها. صهیونیست ها آنچنان عملیات می کنند که بتوانند فرار کنند و طراحی عملیات شان به نحوی است که بتوانند از صحنه بگریزند. شیوه تکفیری‌ها و سعودی‌ها انتحاری است و در این عملیات هر دو شیوه به کار گرفته شده و معلوم می‌شود که نیروهای وابسته به رژیم صهیونیستی و هم نیروهای وابسته به رژیم سعودی و وهابی و تکفیری حاکم بر سرزمین حجاز مستقیماً در این عملیات شرکت داشتند و اسف بار است که دستگاه‌های اطلاعاتی ما نتوانستند این قضیه را کنترل کنند و تاسف بارتر آن خواهد بود که بعد از این واقعه و فاجعه نیروهای ما نتوانند این عناصر را دستگیر کنند و نیروهای ما انتقام سخت نگیرند و با دشمن مقابله به مثل نکنند.

دادن پیام مذاکره مجدد به دشمن نتیجه ای جز ذلت نخواهد داشت

استاد رشاد با اشاره به تعبیر امیرالمومنین که از همان دریچه ای که گزیده می شوید دوباره گزیده نشوید گفت: مذاکره جواب نداده و نمی دهد، این همه خسارت به کشور وارد شد چرا بعد از یک انتخابات پیام ملتمسانه مذاکره می دهیم تا دشمن اینچنین وقیحانه پیشروی کند و علی رغم اقتدار موشکی، با فقدان اقتدار دیپلماتیک، دشمن چنین جرئتی می کند حال اگر شما بر سر اقتدار موضوع موشکلی مذاکره و خلع سلاح بشویم آن موقع می بینید که چه بلایی بر سر مردم و کشور خواهد آمد از خدا بترسید. در مقابل تاریخ و پیش روی خدا باید پاسخگو باشید چرا ضعف نشان می دهید. تنها چاره غلبه بر دشمن اقتدار است: اقتدار علمی، اقتدار نظامی، اقتدار اقتصادی و اقتدار فرهنگی، و بدون اقتدار جبهه را باخته ایم؛ امروزه با وجود اقتدار موشکی دشمن اینطور جرات می کند که در مرکز کشور ما عملیات کند شما اگر چنین اقتدار تهدیدکننده‌ای نداشته باشید چه اتفاقی می‌افتد وقتی شما قدرت دارید و می توانید امروز حتی پایتخت دشمن را با خاک یکسان کنید اینگونه با وقاحت عمل می‌کنند اگر این امکان را از دست بدهید چه بلایی سر ما خواهد آمد؟ و بدون مواجهه بر اساس قاعده فقهی «مقابل به مثل» ما باید منتظر تکرار این فاجعه ها باشیم: « فَمَنِ اعْتَدَی عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَی عَلَیْکُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِینَ: هر که به ستم بر شما تعدی و دست درازی کند به او به قدر ستمی که به شما رسانده است تعرض کنید، و از خدا پروا کنید و بدانید که خدا با پرهیزکاران است. (بقره/ ۱۹۴) این آیه و قاعده فقهی اصطیادشده از آن، مقابله بمثل ، شامل هم کمیت و حدود تعدی و مقابله بمثل با آن می‌شود و هم کیفیت و چگونگی مقابله بمثل، نوع سلاح، میران عمق مقابله بمثل، نحوه اجرای مقابله بمثل، مشمول قاعده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8