شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ |۲۵ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 29, 2022
مستند غیررسمی

حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالحسین خسروپناه یادداشتی درباره مستند «غیررسمی» و شخصیت مقام معظم رهبری منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، متن یادداشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین خسروپناه درباره این مستند بدین شرح می‌باشد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«وَ أَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّکَ فَحَدِّثْ»

«ﻭ نعمت‌های ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﺕ ﺭﺍ ﺑﺎﺯﮔﻮ ﻛﻦ»

مستند غیررسمی دیدار رهبری با اقشار مختلف فرهنگی و اجتماعی، بخش کوتاهی از ارتباط مردمی مقام معظم رهبری است که سیمای جمهوری اسلامی به نمایش گذاشت.

این مستند کوتاه نشان داد که یک فقیه مجتهد با مسئولیت سنگین رهبری چگونه عالم به زمانه است و چگونه از رمان تا کتاب و از فوتبال تا فیلم و از تاریخ تا تمدن، آگاهی و اشراف دارد.

مرجع حکیمی که در کنار علم و اجتهاد و اطلاعات گسترده در موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی و رهبری جامعه و حکمرانی، اهل جهاد و تهجد هم است.

صمیمیت و اخلاق مردم مدارانه و انس با جوانان در کنار علم و اجتهاد و حکمرانی رهبری، زیبایی دیگر در این مستند بود.

ای‌کاش واقعیت زندگی رهبری که برای برخی از خواص آشکار است، برای عموم مردم و همه خواص معرفی می‌شد. انصافاً کوتاهی کردیم، کوتاهی نابخشودنی که نتوانستیم حکمت و تدبیر و مردم‌داری و سعه‌صدر و قاطعیت رهبری را به مردم نشان دهیم.

آیا مردم قبل از این مستند، صبوری و انتقادپذیری و لطافت و دقت و اشراف و مشورت پذیری و اطلاع ایشان از مسابقات ورزشی داخلی و بین‌المللی را می‌دانستند؟ آیا اهل هنر، اشراف رهبری نسبت به سینما و رمان و موسیقی و سازها و ردیف‌ها و دستگاه‌ها و سایر عرصه‌های هنر و فعالیت‌های اجتماعی را آگاهی داشتند؟

آیا نخبگان می‌دانستند که رهبری همه شخصیت‌های روشنفکر جهان اسلام از سید قطب تا جلال آل احمد و شریعتی و غیره را به‌طور کامل می‌شناسد.

آیا مردم می‌دانند که رهبری ساده‌ترین زندگی را دارد و دردمندانه و شبانه‌روز به مسئولان و متولیان، سفارش محرومان را می‌کند.

چقدر زیباست حوصله رهبری، زمان اعطای انگشتر  به مهمانان که یکی‌یکی انگشترها را نسبت به انگشت بزرگواری امتحان و درنهایت انگشتر خود را اهدا می‌کند.

دغدغه اصلی رهبری، مسائل فرهنگی و اقتصادی مردم است؛ آنگاه‌که با مسئولان می‌نشیند و با جدیت تمام و قاطعیت، آن‌ها را خطاب قرار می‌دهد و امرونهی می‌کند و برخی بی‌کفایتی‌ها را موردانتقاد صریح قرار می‌دهد و راهکارهای برگرفته از مشورت کارشناسان را پیشنهاد می‌کند؛ اما افسوس که اگر توصیه‌های رهبری در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی و سیاست بین‌المللی عمل می‌شد؛ اینک چنین وضعیتی نداشتیم.

ای‌کاش رهبری، یک حاج قاسم دیگری در مدیریت کلان کشور داشت تا همچون حاج قاسم شهید که امنیت کشور را از شرور داعش حفاظت کرد؛ مردم را از شرور فرهنگی و اقتصادی نجات می‌داد. رهبری یک شخصیت جامعی است؛ هم اهل مدارا است و هم جدیت دارد. هم اهل لطافت است و هم قاطعیت دارد. هم اهل تدبیر است و هم اهل تهجد. هم متفکر است و هم متعبد.

صداوسیما و رسانه‌های انقلابی باید رهبر حکیم حاکم دارای جامعیت را به مردم معرفی کنند؛ نه معرفی گزینش گرایانه.

خدایا شخصیت این حکیم زمانه را بر نخبگان و عموم مردم آشکار گردان و توفیق شکرگزاری به همگان عنایت فرما.

الهی حافظ رهبری باش و انقلاب ایران را به انقلاب مهدی ارواحنا لتراب مقدمه الفداء متصل گردان.

والسلام علیکم و رحمة الله

عبدالحسین خسروپناه

۷ دی۱۳۹۹

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =