سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 11, 2021
سیره فاطمی بهترین راهنمای حیات دنیوی و اخروی است

حوزه/ استاد مدرسه علمیه خواهران برازجان گفت: سیره فاطمی و زندگی اهل بیت عصمت و طهارت راهنمای بسیار روشنی است برای کسانی که می خواهند به بهترین حیات دنیوی و اخروی دست یابند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از بوشهر، مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، شامگاه دوشنبه با رعایت دستور العمل های بهداشتی در مدرسه علمیه خواهران حضرت رقیه(س) برازجان برگزار شد. 

اکرم خزاعی در این مراسم با اشاره به آیه تطهیر گفت: یکی از مهم ترین ادله های قرآنی در خصوص فضیلت و برتری اهل بیت(ع) و حضرت فاطمه (س) این آیه شریفه است که علاوه بر دلالت های خاص و مهم، در عین حال بر فضیلت آنان نیز دلالت می کند.

وی خاطرنشان کرد: مفسران و دانشمندان شیعه و سنی در طول تاریخ درباره این آیه بحث هایی انجام داده اند که با توجه به آن آیه «تطهیر» از آیات دلالت کننده بر فضیلت و برتری حضرت فاطمه(س) است.

معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت رقیه (س) برازجان اظهار کرد: سیره فاطمی و زندگی اهل بیت عصمت و طهارت راهنمای بسیار روشنی است برای کسانی که می خواهند به بهترین حیات دنیوی و اخروی دست یابند.

وی ادامه داد: برخی برای شناختن و شناساندن این بانو بزرگوار به روایات و آیات پناه می‌برند که خود گویای شأن والای ایشان است.

خزاعی افزود: آنچه که ما را به حرفهای کمالات و جلوه فضیلت‌های این بانو آشنا می‌سازد نگریستن به شیوه گفتار و سیره رفتاری ایشان است. 

وی در پایان بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) دارای شخصیت جامع و تجلی دهنده همه تعالیم و قوانین و فضایل و ارزش های والای دین مبین اسلام بود و همین جامعیت موجب شد که آن بانوی مطهر به صورت الگوی کامل در همه اعصار و زمان‌ها معرفی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8