جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 23, 2021
حجت پناه

حوزه/ حجت الاسلام حجت پناه به عنوان دبیر جدید کانون های خدمت رضوی استان چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شهرکرد، امروز (‌شنبه، ۱۱بهمن‌ماه) در جلسه‌ای  که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، معاون خادمیاری و کانون‌های خدمت آستان قدس رضوی  و دیگر مسئولان استانی در دفتر امام جمعه شهرکرد برگزار شد، حجت‌الاسلام ابراهیم حجت پناه به عنوان دبیر جدید کانون‌های خدمت رضوی استان معرفی شد و با اهدای لوحی از فعالیت‌ها و زحمات بهروز مردانی‌نژاد تقدیر به عمل آمد.

بهروز مردانی‌نژاد در این آیین با اشاره به ثبت  ۲ هزار خادمیار رضوی استان در سامانه گفت: بیش از نیمی از این خادمیاران از افراد تحصیل کرده و با مدرک لیسانس و فوق لیسانس و دکترا هستند که در مناطق مختلف استان به خدمت‌رسانی مشغول بودند.

دبیر سابق کانون‌های خدمت رضوی استان با انتقاد از بسته شدن سامانه ثبت خادمیار رضوی در طی یک سال اخیر گفت: اگر این روند ثبت خادمیاران در این سامانه متوقف نشد بود با توجه به استقبال و تقاضاهای پی‌درپی قطعاً تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر خادمیار رضوی در استان داشتیم

وی خاطرنشان کرد: خادمیاران رضوی بودن هیچ‌گونه ادعا و توقعی در جای‌جای کشور ازجمله مناطق سیل‌زده که در طول این چند سال اخیر کشور با آن مواجه بود و عرصه‌های دیگر خدمت‌رسانی کردند.

دبیر سابق کانون‌های خدمت رضوی استان از فعال شدن  ۲۴ کانون تخصصی در استان ازجمله کانون قرآن، بهداشت و درمان، اعزام سفر اولی هال به مشهد و کانون خواهران در طول چهار سال اخیر خبر داد

وی خاطرنشان کرد: از شاخص‌ترین  فعالیت‌های این کانون‌ها می‌توان به ترمیم ۴ هزار و ۲۰۰ دندان در مناطق محروم، اعزام ۶ هزار و ۵۰۰ نفر زائر اولی درحالی‌که سهمیه استان ۳ هزار و ۵۰۰ نفر بوده اشاره کرد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حجت پناه، دبیر جدید کانون‌های خدمت رضوی استان در ادامه این جلسه تبدیل شدن دفتر خدمات رضوی به دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی را مهم دانست و گفت:  با این تغییر و تحولات قطعاً سیستم فعالیت در شهرها تقویت خواهد شد و درصدد سهولت در روند خادمیاری هستیم لذا در همین راستا مسئولیت‌ها و گزینش خادمان به شهرستان‌ها منتقل خواهد شد.

وی در پایان گفت: فلسفه حضور ما در این بخش خدمت به خادمان امام رضا(ع) و در کل خدمت زائران این امام رئوف خواهد بود که با حمایت بیشتر مسئولان و مردم ادامه پیدا می‌کند و کانون‌ها باقدرت بیشتر کار خواهند کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8