چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ |۲۵ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 4, 2021
کد خبر: 946936
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
معاون فرهنگی و بین الملل مدرسه عالی امیر المؤمنین

حوزه/ معاون فرهنگی و بین الملل مدرسه عالی امیر المؤمنین از برگزاری جشنواره ایده‌پردازی تبلیغی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام علی مهدوی در پیش نشست جشنواره ایده‌پردازی تبلیغی که در حسینیه مجتمع آموزش عالی بنت الهدی برگزار شد، آشنایی با جشنواره ایده‌پردازی را از اهداف برگزاری این نشست ذکر کرد و اظهار داشت: این جشنواره نخستین بار در مجموعه المصطفی در حال شکل‌گیری است که کار جدیدی در حوزه‌های علمیه محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همایش‌ها پیش از موسم تبلیغی ناظر بر آشنایی با مناسبت‌ها و به منظور توزیع بسته‌های آموزشی برای تبلیغ برگزار می‌شوند.

معاون فرهنگی و بین الملل مدرسه عالی امیر المؤمنین با بیان اینکه افراد در ایام کرونا برای تأمین اقتصاد ریل‌های حرکت خود را تغییر دادند، گفت: بخش فرهنگی هنوز نتوانسته در فضای کرونا خود را پیدا کند. این جشنواره تنها به دلیل درگیری در فضای کرونا نیست بلکه جرقه‌ای بود تا مشخص شود در شرایط جدید چگونه باید عمل کرد.

وی عنوان کرد: با ایده‌پردازی و استارتاپ بیشتر در فضای اقتصادی آشنا هستیم ولی اخیرا این فضا در کشور ما با محیط‌های فرهنگی ارتباط برقرار می‌کند.

حجت‌الاسلام مهدوی پیگیری جرقه فضای نو در عرصه تبلیغ را از دستاوردهای جشنواره ایده‌پردازی ذکر کرد و افزود: نخستین اثر و تولیدات علمی بشر در فضای ایده‌پردازی خود را نشان می‌دهد.       

وی با بیان اینکه یکی از ابزارهای مصلح اجتماعی ایده‌پردازی و نوآوری است، گفت: انسان نباید مقهور شرایط شود و به جای اینکه شرایط او را کنترل کنند؛ او شرایط را کنترل می‌کند.

معاون فرهنگی و بین الملل مدرسه عالی امیر المؤمنین ایده‌پردازی را از نظر زمانی به ایده‌پردازی لحظه‌ای و بلند مدت تقسیم کرد و افزود: تاریخ پیامبر اکرم(ص) را باید با نگاه نوآورانه نگاه کرد تا برای کشور خود مدل‌سازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) در شرایطی که همه فکر می‌کردند کار به پایان رسیده به فعالیت پرداختند و نوآوری جدید داشتند و به غلامان معارف را می‌آموختند و سپس آنها را آزاد می‌کردند.

حجت‌الاسلام مهدوی با اشاره به مثال‌هایی در زمینه ایده‌پردازی گفت: امام باقر(ع) و امام صادق(ع) مدرسه علمیه را تشکیل دادند. ولایت فقیه از ابداعات امام خمینی(ره) بود که از برکات آن انقلابی است که جلوی استکبار می‌ایستد بنابراین ولایت فقیه و تئوری حکومت اسلامی نوآوری و ابداع بود.

وی با بیان اینکه حرکت‌های جهادی یک نوآوری است، گفت: با چنین حرکت‌های جهادی در روستاها اقدامات درخوری انجام می‌شود بنابراین اکنون باید ایده‌پردازی کنید تا بتوانید با شرایط جدید تطابق داشته باشید.

معاون فرهنگی و بین الملل مدرسه عالی امیر المؤمنین خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب روی نوآوری تأکید بسیار دارند به طوری که تشکیل یک نهاد برای نوآوری در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی در زمینه برگزاری کارگاه‌های منطبق با فضای ایده‌پردازی گفت: کارگاه‌ خلاقیت از جمله کارگاه‌های ایده‌پردازی است و کارگاه حل مسئله از دیگر کارگاه‌ها محسوب می‌شود و به وسیله آن از نقاط ضعف و قوت، تمرکز روی برنامه و چالش‌های موجود آگاه می‌شویم.

حجت‌الاسلام مهدوی خاطرنشان کرد: توانایی کار تیمی از دیگر کارگاه‌ها محسوب می‌شود که بر اساس آن باید با تفاوت سلیقه کنار بیایید تا انسجام و همفکری افزایش پیدا کند.

وی عنوان کرد: تکمیل بوم برای ایده‌پردازی ضرورت دارد که منابع مالی و انسانی نیز در آن لحاظ می‌شود تا مدلی در ذهن شما شکل بگیرد و آن را به بهترین شکل ارائه دهید و حسن استفاده در ترویج معارف داشته باشید.

معاون فرهنگی و بین الملل مدرسه عالی امیر المؤمنین فرصتی برای پذیرش و به کار بردن ایده‌های تبلیغی با شناخت منطقه خود و استفاده از تجارب تبلیغی را از دیگر اهداف جشنواره ایده‌پردازی تبلیغی ذکر کرد و افزود: این جشنواره فرصتی برای پذیرش و به کار بستن ایده‌های خلاقانه تبلیغی برای ترویج معارف اسلامی است و در پایان جشنواره از بهترین ایده‌های تبلیغی تجلیل می‌شود.

۳۱۳/۶۱

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8