دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 10, 2021
دادگستری فارس

حوزه/ همزمان با ایام ماه مبارک رمضان ۳۵۰۰ بسته کمک معیشتی و اقلام مورد نیاز با همت و حمایت خیرین نیک اندیش استان فارس و ستاد فرمان اجرائی حضرت امام خمینی(ره) به خانواده های زندانیان شیراز اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز ،حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی، ظهر امروز در حاشیه توزیع سه هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی به خانواده های زندانیان فارس اظهار کرد: در شرایط اقتصادی کنونی که بسیاری از خانواده ها بویژه خانواده های زندانیان که سرپرستشان در زندان به سر می برد و با مشکل مالی مواجه شده اند، اهدای کمک های مومنانه می تواند گوشه ای از مشکلات آنان را رفع نماید.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان این که عمل خیرخواهانه، در در این ماه مبارک،  اجر و ثواب مضاعفی دارد و لازم است خانواده زندانیان  مورد حمایت  جامعه، مسؤولین و مردم نیکوکار قرار گیرند تصریح کرد: برای تعدادی از زندانیان به دلیل نوع جرم و محکومیت امکان مرخصی وجود ندارد بنابراین به منظور تأمین مایحتاج خانواده های آنان تعداد ۳هزار و پانصد بسته با حمایت خیرین و ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) تهیه وبین این خانواده ها توزیع شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه افزود: علاوه بر حمایت های  مادی خانواده ها، اولویت اصلی ما در زندان ها، اشتغال زندانیان است تا ضمن خودکفایی بتوانند مایحتاج خانواده هایشان را نیز تأمین کنند و از خیرین استان نیز  تقاضا داریم که با کمک به این افراد، حوزه اشتغال زندان ها را حمایت و پشتیبانی کنند تا زمنیه اشتغالزایی برای زندانیان واجد شرایط در داخل و بیرون از زندان ها فراهم گردد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس گفت: کارگاه اشتغال و حرفه آموزی با ظرفیت ۱۲۰نفر برای زندانیان زن آماده بهره برداری است و هم اکنون ۸۰نفر از زندانیان زن اشتغال به کار آمادگی دارند که در این کارگاه مشغول به کار شوند و  از خیرین استان تقاضا داریم برای تجهیز این سوله کارگاهی با مجموعه زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان فارس همکاری داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی  مدیرعامل ستاد دیه استان فارس خواستار کمک های نوع دوستانه خیرین استان فارس به زندانیان و خانواده آنان شد و گفت: با توجه به اینکه همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع) در نیمه ماه مبارک رمضان جشن گلریزان آزادسازی زندانیان  جرائم غیر عمد و مالی برگزار می شود و این مراسم  امسال نیز با توجه به شیوع بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی به صورت غیرحضوری برگزار می گردد از خیرین انتظار داریم با کمک های نوع دوستانه خود زندانیان مالی را حمایت کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس و رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز نیز در این مراسم گفت :در ارتباط با حمایت از زندانیان به صورت کمک و اعانه، برنامه های مستمر و پایداری در انجمن های حمایت زندانیان وجود دارد و علاوه بر کمک های خیرین در سایر امور درمانی، آموزشی، مشاوره ای و مددکاری هم خدمات به خانواده های نیازمند زندانیان ارائه می شود.

سید مصطفی بحرینی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری با همت خیرین، ۴۰۰ بسته حمایتی بین خانواده های زیرپوشش انجمن حمایت زندانیان شیراز توزیع شده است و این کمک ها همچنان در حال انجام و ادامه دارد.

وی  با بیان این که با ایجاد منابع پایدار در انجمن حمایت از زندانیان، به دنبال درآمدزایی و اشتغال برای زندانیان و خانواده های آنان هستیم تصریح کرد: زندانیان پس از خروج و آزادی از زندان  همچنان تحت پوشش مرکز حمایتی مراقبت بعد از خروج زندان های استان قرار می گیرند.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس نیز یاد آور شد: سال گذشته با همت خیرین بیش از ۷هزار بسته معیشتی بین خانواده های نیازمند زندانیان زیرپوشش انجمن های حمایت زندانیان توزیع شده است و از ابتدای سال جاری نیز تعداد ۳۵۰۰بسته به ارزش ریالی هر بسته ۴میلیون ریال بین خانواده های نیازمند توزیع شده است و این حمایت ها همچنان تداوم دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8