جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ |۱۶ صفر ۱۴۴۳ | Sep 24, 2021
لائینی

حوزه/ امام جمعه نکا بر ضرورت فراهم کردن بسترهای لازم مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از مازندران، حجت الاسلام محمد صادق محمدی لائینی، امام جمعه نکا، عصر امروز در نشست اعضای مؤسس گروه فرهنگیان ولایی این شهرستان، ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای درک مفاهیم ناب الهی دانست و گفت: باید از ظرفیت معنوی این ماه در جهت تزکیه درون و طهارت جسم بهره گرفته شود.

وی بر ضرورت مأنوس شدن با کلام الهی در ماه مبارک رمضان تأکید کرد و افزود: به طور حتم انس با قرآن کریم ما را از هر گونه انحراف مصون خواهد داشت.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که با مفاهیم و ارزش های قرآنی در زندگی آحاد جامعه اسلامی نهادینه شود، خاطرنشان کرد: کلام الهی مسیر صحیح زیستن را به ما بشریت نشان داده، اما متأسفانه بشر مسیر دیگری را در پیش گرفته است.

حجت الاسلام لائینی با اشاره به این که ماه مبارک رمضان ماه دعا، نیایش و استغفار به درگاه ذات اقدس الهی است، تصریح کرد: این ماه در کنار فضیلت و معنوی خاصی که با خود به همراه دارد، فرصتی برای مواسات و همدلی است.

امام جمعه نکا با تأکید براین که ماه رمضان بهترین فرصت برای دستگیری از نیازمندان و محرومان جامعه است، خاطرنشان کرد: باید در این شرایط خاص که مسائل اقتصادی بخش محروم جامعه را با مشکلات بسیاری مواجه کرده، به فکر محرومان و نیازمندان باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات، افزود: هر وقت به انتخابات نزدیک می شویم شاهد گسترش شایعات بسیاری در جامعه هستیم.

استاد حوزه علمیه مازندران بر ضرورت فراهم کردن بسترهای لازم به منظور مشارکت حداکثری در انتخابات  تأکید کرد و گفت: به طور حتم افزایش مشارکت مردم در پای صندوق های رأی، موجب تقویت عزت و اقتدار نظام اسلامی در داخل و عرصه بین الملل خواهد شد.

حجت الاسلام لائینی با تأکید براین که کسانی که انتخاب می کنند مبنای انتخاب آنها باید برای خدا باشد، تصریح کرد: کسانی هم که انتخاب می شوند باید هدف آنها برای خدا باشد.

امام جمعه نکا با بیان این که برخی ها مأموریت دارند با تبلیغات دروغین زمینه کاهش مشارکت مردم در انتخابات را فراهم کنند، خاطرنشان کرد: نباید نسبت به این تحرکات بی تفاوت باشیم و باید از همه ظرفیت ها برای تقویت حضور مردم در پای صندوق های رأی استفاده کنیم.

وی با تأکید براین که یکی از ضعف های امروز جامعه تنها معطوف شدن به مسائل اقتصادی است، تصریح کرد: باید در کنار مباحث اقتصادی، مسائل فرهنگی جامعه نیز مورد توجه جدّی قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8