شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 15, 2021
امام جمعه تبریز

حوزه / حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم گفت: پیوند زدن سیاست خارجی و مذاکرات به انتخابات، باعث می‌شود دیگر مسائل مهم و حیاتی کشور که نیاز به تمرکز و توجه به آن است، دیده نشده و هیچ‌گاه حل نشوند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم، ظهر امروز جمعه در برنامه پیام جمعه با اشاره به اینکه دوقطبی انتخابات ۱۴۰۰، دوقطبی رأی دادن و رأی ندادن است، گفت: مشارکت اندک در انتخابات، اردوگاه دشمن را برای تشدید فشارها و نتیجه‌بخش کردن تهدیدات امیدوار می‌کند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: واقعی‌ترین دوقطبی‌ها در ماجرای انتخابات ۱۴۰۰، دوقطبی ایران و ضدایران است.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم سپس در خصوص مذاکرات وین با بیان اینکه حضور موذیانه آمریکا در حاشیه نشست وین، بدین خاطر است تا با گذر زمان به اشکال مختلف در نشست ورود کند، افزود: آنها تلاش می‌کنند ۱+۴ را تبدیل به ۱+۵ کنند.

وی ابراز کرد: پیوند زدن سیاست خارجی و مذاکرات به انتخابات، باعث می‌شود دیگر مسائل مهم و حیاتی کشور که نیاز به تمرکز و توجه به آن است، دیده نشده و هیچ‌گاه حل نشوند.

امام جمعه تبریز به تحرکات ناشیانه دولت غرب گرای اوکراین برای سوء‌استفاده‌های سیاسی از سقوط هواپیمای اکراینی اشاره کرد و گفت: این تحرکات ناشیانه اوکراین برای سوء‌استفاده‌های سیاسی عوایدی برای او نخواهد داشت.

وی با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان افزود: روزه داری فقط دهان خود را از خوردن و آشامیدن فرو بستن و هرچه به زبان می‌آید گفتن و هرآنچه را دیدن و غیبت و بهتان و دروغ شنیدن نیست، بلکه باید تمامی اعضا و جوارح انسان روزه باشد. ماه مبارک رمضان باعث نشود که انسان زود عصبانی شده و در خانه و جامعه بدخُلقی کند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم به نقش سپاه در برچیدن طومار گروه‌های تجزیه طلب نیز اشاره کرد و گفت: نقش سپاه در جنگ تحمیلی هشت ساله، امنیت پرواز، جنگ اقتصادی و جنگ نرم با دشمن و رشادت‌های سپاه سربلند در مهار فتنه منطقه‌ای و پیروزی در مقابل آمریکا و گروه‌های تکفیری نباید فراموش شود.

وی با تسلیت وفات همسر باوفای رسول الله(ص)، بزرگ بانوی اسلام، حضرت خدیجه (س) ادامه داد: حضرت خدیجه(س) همسر، هم‌سِرّ، صدف کوثر پیامبر اسلام و مادر امت اسلام بود.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم گفت: در راه خدا انفاق کردن و به فقرا رسیدن از بهترین صفات هستند. انفاق در راه خدا تنها مالی نیست و اهدای عضو افراد مرگ مغزی هم نوعی انفاق است.

وی گفت: امام حسن مجتبی (ع)؛ الگوی نفاق‌ستیزی و هوشیاری بودند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8