یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ |۲۹ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Dec 5, 2021
امام جمعه قزوین

 حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین گفت: رسالت بسیج سازندگی جغرافیای جهان اسلام ومقاومت اسلامی است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، ظهر امروز در دیدار با مسئولان بسیج سازندگی استان قزوین که به مناسبت روز بسیج سازندگی انجام شد،  گفت: اینکه شما عزیزان در راستای رسالت‌هایی که بر عهده دارید، کارهای اثرگذاری انجام داده و حرفی برای گفتن دارید، بسیار ارزشمند و دلگرم کننده است و بدانیم کسانی که نزد خدا عمل دارند، با کسانی که عمل ندارند، برابر نیستند.

 وی افزود: برخی حرفی برای گفتن ندارند چرا که اقدام و عملی انجام نداده‌اند و برخی نیز نه تنها اقدام و عملی در راستای پیشرفت و توسعه کشور و حمایت از محرومان و مستضعفان انجام نداده‌اند، بلکه کارهایشان کشور را به عقب برده و تلاش کرده‌اند نقاط قوت کشور را تضعیف نمایند!

 امام جمعه قزوین ادامه داد: دامنه رسالت بسیج سازندگی با نگاه اسلام و رهبری، جغرافیای جهان اسلام و مخصوصاً مقاومت اسلامی است و هر کجای دنیا عده‌ای زیر سلطه و ستم باشند می‌باید مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند چرا که دین در این راستا به ما سفارش جدی کرده است

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: دست همه محرومان از هر دین و آئینی را بگیریم و پس از آن که دست آن‌ها را گرفتیم اسلام را نیز به آنها معرفی کنیم، همان کاری که سردار سلیمانی انجام داد و دست ایزدی‌ها و مسیحی‌ها را گرفت و آنها را دلبسته خودش کرد.

دامنه رسالت بسیج سازندگی جغرافیای جهان اسلام است

 امام جمعه قزوین با تسلیت ایام شهادت امیرالمؤمنین(ع) بیان کرد: در زندگی دینی باید تمام عناصری که امیرالمؤمنین (ع) در وصیت نامه خودشان مطرح کرده‌اند را مورد توجه قرار دهیم؛ حضرت فرموده کسانی که سنخیتی با علی دارند و این حرف‌ها به گوششان می‌رسد را در بر می‌گیرد.

 رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: یکی از مواردی که امام علی(ع) مورد توجه قرار می‌دهند، تقواست و تأکید شده است همه کارها را با محور تقوا انجام دهیم. شما عزیزان در خدمت‌رسانی به مردم و دست‌گیری از محرومان، تقوا را در نظر بگیرید؛ هم باید خودمان متقی باشیم و هم با این محور رسالت‌های خود را پیش ببریم.

وی ادامه داد:  امیرالمؤمنین(ع) سفارش بسیاری درباره یتیمان کرده‌اند و فرموده‌اند یتیمان معیشت و فرهنگ و ایمان لازم دارند و می‌باید هر دوی این معانی مورد توجه قرار گیرد و مبادا غدایی که به فقرا می‌دهید سهمیه بندی باشد، با آنها مانند فرزندان خودتان رفتار کنید.

 امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: امام علی(ع) فرموده قیمت انسان فقط بهشت است و هر چیزی را به قیمت از دست دادن بهشت معامله می‌کنید، ضرر کرده‌اید؛ هر کجا هستید دشمن ستمگران و یاور مظلومان باشید و هر کسی که صحبت‌های من را می‌شود، وصی من است، یعنی این وصیت‌ها شامل حال او می‌شود.

وی ادامه داد: استحکام روابط یکی دیگر از سفارش‌های امیرالمؤمنین(ع) است، یعنی از صمیم دل با یکدیگر برادر باشند و همانند دو برادری باشید که عمیقاً دلسوز یکدیگر هستید. وی اظهار کرد: امام علی(ع) فرموده یتیمان را دریابید و با آنها سهمیه‌بندی رفتار نکنید، مبادا فرهنگ و ایمانشان بخاطر حضور کمرنگ شما، دچار آسیب شود. حضرت درباره همسایه‌ها با هر دین و آئینی سفارش کرده‌اند، همانطور که سردار سلیمانی دست ایزدی‌ها و مسیح‌ها را نیز گرفت. امیرالمؤمنین(ع) آنقدر درباره همسایه سفارش کرده‌اند که گویی همسایه جزو کسانی هستند که ارث می‌برند.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: در وصیت نامه امیرالمؤمنین(ع) آمده خانه خدا را تنها نگذارید چرا که خداوند نظر لطفش را بر می‌دارد. حضرت تأکید کرده که حتماً اهل گذشت باشید و دست و دلباز باشید و روابط خود را با یکدیگر قطع نکنید و مبادا امربه معروف و نهی از منکر را رها کنید چرا که بدترین‌هایتان بر شما مسلط می‌شوند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =