سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ |۱۲ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 19, 2021
اوتیسم

حوزه/ مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره اهمیت رسیدگی به بیماران اوتیسم در استان گفت: بزرگ‌ترین و مجهزترین مرکز اوتیسم استان قم در حال تکمیل و راه‌اندازی است.

مهدی پهلوانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه با اشاره به مراحل پایانی ساخت بزرگ‌ترین و مجهزترین مرکز اوتیسم در استان قم اظهار داشت: این مرکز جدید با داشتن ۵۰ کابین مجهز طبق آخرین استانداردهای آموزشی توان‌بخشی قابلیت ارائه خدمات به ۱۵۰ نفر مددجوی دارای اختلال اوتیسم را خواهد داشت.

وی ادامه داد: مؤسسه خیریه کودکان اوتیسم استان قم (گل‌های بهشتی) در تاریخ ۲۵/ ۵ / ۹۷ با حضور شخصیت‌های مختلف کشوری و لشکری و علما و مراجع عظام قم و خیرین نیکوکار افتتاح گردید و با عزمی راسخ در حال احداث بزرگ‌ترین و مجهزترین مرکز اوتیسم در سطح استان و استان‌های همجوار می باشد.  

پهلوانی تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰۷ بیمار مبتلا به اوتیسم در قم شناسائی شده‌اند که ۱۴۰ نفر از کودکان مبتلا به اوتیسم زیر ۱۰ سال از خدمات ۴ مرکز توان‌بخشی غیردولتی و خیریه روزانه تحت نظارت بهزیستی استان خدمات دریافت می‌کنند.

وی بیان داشت: اوتیسم را بیشتر می‌توان یک اختلال نورولوژیکی که خودش را در سال‌های اولیه کودکی (۳ سال آغازین کودکی) نمایان می‌کند معرفی نمود.

مدیرکل بهزیستی استان قم ادامه داد: این اختلال در بیماران اُتیستیک (اوتیستیک) باعث می‌شود که مغز فرد مبتلا به اوتیسم نتواند در زمینه رفتارهای اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی به‌درستی عمل کند و مزاحم او برای یادگیری چگونگی ارتباط و تعامل با دیگران به طور اجتماعی می‌شود.

وی افزود: کودکان و بزرگسالان اُتیستیک (اوتیستیک) در زمینه ارتباط کلامی و غیرکلامی (رشد زبان)، مهارت‌های شناختی معمول، رفتارهای اجتماعی، فعالیت‌های سرگرم‌کننده و بازی دارای مشکل می‌باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8