یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ |۲۹ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Dec 5, 2021
امام جمعه همدان

حوزه/ امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه مطالبات مردم باید از طریق صدا و سیما بیان شود، عنوان کرد: صدای مردم و مطالبات و مشکلات جامعه باید از رسانه ملی منعکس شود و این رسانه خود را صدای مردم بداند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه همدان، با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوا، به سخنان رهبر معظم انقلاب در روز اربعین اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن از فضای مجازی به عنوان ابزاری برای ترویج یاس و نا امیدی و دگرگون نشان دادن واقعیت‌ها استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی به فضایی برای هجوم به هویت فرهنگی، ملی و مذهبی تبدیل شده است، گفت: برای مقابله با این هجوم، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود بر لزوم ورود جوانان در عرصه تبیین و بیان واقعیت‌ها به صورت حکیمانه و عاقلانه تاکید داشتند.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه قبل از ورود در این عرصه باید به چند مسئله توجه داشت، مطرح کرد: اولین مسئله مهم در این مسیر، اهمیت اطلاع از سواد رسانه است، چه برای مسئولان، چه والدین و چه اقشار مختلف جامعه.

وی با اشاره به اینکه نداشتن سواد رسانه به خود انسان آسیب می‌زند و باعث می‌شود فرد نتواند در عرصه تبیین واقعیت‌ها را به درستی تشخیص دهد، اظهار داشت: اگر والدین سواد رسانه‌ای نداشته باشند و فضای روابط اجتماعی را درست تشخیص ندهند، در تربیت فرزندان خود دچار مشکل خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان، دومین موضوع مهم در عرصه جهاد تبیین را رعایت اخلاق عنوان کرد و یادآور شد: اساس مطالبه‌گری رعایت اخلاق است که در غیر اینصورت ممکن است انسان توهم اخلافی پیدا کند، بنابراین اخلاق را باید شناخت و رعایت کرد.

وی ادامه داد: همان طور که زمانی که دشمن به کشور حمله می‌کند، هر نفر به صورت جدا با یک اسلحه به نبرد دشمن نمی‌رود و  جبهه‌ تشکیل می‌دهند، امروز نیز در نبرد با دشمن در فضای مجازی، نیازمند تشکیل قرارگاه و حضوری هدفمند و تشکیلاتی هستیم.

صدا و سیما برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی نیازمند خانه تکانی است

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همدان در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته با اشاره به حکم انتصاب رئیس جدید صدا و سیما، مطرح کرد: امامین انقلاب رهنمودهایی در رابطه با صدا و سیما مطرح کرده‌اند که از جمله آن ارتقا معرفت و آگاهی و هدایت فرهنگی و بحث سبک زندگی و هویت را می‌توان نام برد.

وی با تاکید بر اینکه این مباحث، مطالبات رهبری است، گفت: به نظر می‌رسد صدا و سیما برای تحقق این آرمان‌ها باید دست به یک خانه تکانی بزند و در مسیر تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب و حضرت امام(ره) حرکت کند.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با اشاره به اینکه صدا و سیما در هدایت فرهنگی نقش موثری باید ایفا کند، خاطر نشان کرد: یکی از رسالت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، سوق دادن رسالت فرهنگی آن و سوق دادن جامعه به سمت توحید است.

وی با بیان اینکه اگر برای رسیدن به این اهداف راهبردهایی طراحی نشود و برنامه‌ریزی کلان نداشته باشیم، صدا و سیما دچار روز مرگی خواهد شد، گفت: عدم توجه به این مسائل صدا و سیما را به یک رسانه منفعل در برابر واقعیت‌ها تبدیل خواهد کرد.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه مطالبات مردم باید از طریق صدا و سیما بیان شود، عنوان کرد: صدای مردم و مطالبات و مشکلات جامعه باید از رسانه ملی منعکس شود و این رسانه خود را صدای مردم بداند.

همسایه های شمالی مراقب باشند تا در زمین صهیونیست ها بازی نکنند

وی با بیان اینکه حسن همجواری و تقویت همکاری با همسایگان در دستور کار سیاست خارجه جمهوری اسلامی قرار گرفته است، گفت: همسایه شمالی ما باید توجه کند که در زمین بازی صهیونیست‌ها وارد نشود و فریب آنها را نخورد.

نماینده ولی فقیه در همدان با اشاره به اینکه برگزاری رزمایش در منطقه شمال کشور در جهت بازدارندگی و حفظ آمادگی نیروهای مسلح است، یادآور شد: رژیم صهیونیستی بداند هر چه به مرزهای جمهوری اسلامی نزدیک شود، در حال نزدیک شدن به پایان عمر خود است.

انتهای پیام.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =