چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ |۳ جمادی‌الاول ۱۴۴۳ | Dec 8, 2021
انفجار در استان قندوز افغانستان

حوزه/مدیر حوزه علمیه استان هرمزگان، با تسلیت شهادت جمعی از مردم مظلوم افغانستان در دو حادثه تروریستی قندوز و قندهار، بر ضرورت تشکیل دولت فراگیر در این کشور با رأی همه مردم تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بندرعباس، حجت الاسلام والمسلمین نادر حقیقی، مدیر حوزه علمیه استان هرمزگان طی پیامی فاجعه شهادت جمع کثیری از مردم افغانستان را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

وَمَن یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُۥ جَهَنَّمُ خَلِدًا فِیهَا وَغَضِبَ ٱللَّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُۥ وَأَعَدَّ لَهُۥ عَذَابًا عَظِیما

  فاجعه غمبار و جانسوز شهادت و جراحت جمع کثیری از مردم مظلوم و مسلمان افغانستان در نماز جمعه  شیعیان قندهار، به فاصله کوتاهی از فاجعه دردناک نماز جمعه شیعیان قندوز و در ایام ربیع المولود و درآستانه هفته وحدت امت اسلام، دوباره مایه خشم مسلمانان، آزادگان و مراجع و علمای حوزه‌های علمیه جهان شد.

این مصیبت جانکاه را به مردم شریف، نجیب، شجاع و مظلوم افغانستان و علما و بزرگان و حوزه های علمیه آن کشور و بازماندگان محترم شهدا و مجروحان آن تسلیت گفته و مصرانه و مجدانه از مسؤلان آن کشور و مجامع بین المللی خواهان تحقیق پیرامون جنایت های مکرر و شناسایی و مجازات عاملان و مسببان آن هستیم.

بی تردید مستکبران عالم و اشغالگران و گروه های متحجر و افراطی، در ویرانی ها و آوارگی مسلمانان بلاد اسلام به ویژه سرزمین مظلوم افغانستان، نقش اساسی دارند و حاکمان افغانستان که مکرر وعده تامین امنیت و رفاه و پیشرفت را داده اند باید پاسخگو و پیگیر جنایات پی در پی تروریست های جنایت کار بر ضد مسلمانان به ویژه شیعیان افغانستان باشند.

تاکید می کنیم تامین امنیت مردم و شکل گیری دولتی فراگیر با مشارکت همه اقوام، مذاهب و جریان های اصیل سیاسی مبتنی بر آراء مردم و بازسازی جامعه افغانستان بر اساس مردم سالاری دینی، اسلام، عدالت، آزادی و پیشرفت همه جانبه ضرورتی انکار ناپذیر است.

به روان پاک همه شهدای امت اسلام و شهدای این جنایت تروریستی درود می فرستیم و شفا و سلامتی مجروحان و عزت و سربلندی امت اسلامی به ویژه مسلمانان کشور دوست و برادر و بی دفاع کشور افغانستان را از خداوند متعال خواستاریم.

به همین مناسبت و همراه با حوزه علمیه قم تمامی دروس مدارس علمیه استان هرمزگان در روز یکشنبه ۲۵ مهرماه سال جاری از ساعت ۱۰ صبح تعطیل و اجتماع بزرگ طلاب، اساتید و روحانیون ارجمند در مدارس علمیه سراسر استان برگزار می گردد. لذا از همه طلاب، اساتید و روحانیون خواهشمند است در این تجمعات باشکوه حضور بهم رسانند.
 نادر حقیقی - مدیرحوزه علمیه استان هرمزگان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

نظرات

  • IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
    0 0
    تو ایران نمیتونید دولت فراگیر تشکیل بدید