شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ |۲۸ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Dec 4, 2021
سردار جعفری

حوزه/ مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیة‌الله الاعظم (عج) با اشاره به اینکه دولت بدون نقش آفرینی مردم نمی‌تواند موفق شود، گفت: موفقیت دولت در گرو نظارت، پیگیری و حضور مردم و تشکیل یک جبهه منسجم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیة‌الله الاعظم (عج) ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه در چند سال اخیر مهمترین محور فرمایشات رهبری در حوزه مردم و حضور مردم در صحنه بوده است، اظهار داشت: در مسائل و مشکلات مختلف این مردم هستند که نقش اصلی را در عبور از بحران‌ها به عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه باید مسئولان برای چگونگی به میدان آوردن مردم در عرصه فرهنگی برنامه ریزی کنند، مطرح کرد: متاسفانه در چهل سال گذشته با وجود تمامی اقداماتی که صورت گرفته، اما کشور در اجرائیات با تفکر اسلام ناب و اصولی انقلاب اسلامی اداره نشده است.

سردار جعفری با تاکید بر اینکه هر جا با تفکر اسلام ناب و اصول انقلاب اسلامی جلو رفتیم، موفق شده‌ایم، گفت: به طور مثال می‌توان یک سال اول جنگ را با ایام پس از رفتن بنی صدر مقایسه کرد، روزهایی که پس از چند ماه یکی از دستاوردهای آن آزادسازی خرمشهر بود.

وی با اشاره به انتخابات سال ۱۴۰۰، یادآور شد: از سال ۱۴۰۰ به بعد اتفاق خوبی در کشور رخ داد و مردم، دولت و مسئولان همسو با تفکرات انقلابی در کنار یکدیگر حضور پیدا کرده‌اند.

فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: این اولین بار در انقلاب است که شاهد چنین هماهنگی در کشور هستیم و لذا باید گفت وارد مرحله جدیدی در انقلاب اسلامی شده ایم و باید تلاش کنیم تا زحمات قبلی به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه امروز باید برای حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی و صدور آن، تلاش کنیم، عنوان کرد: انقلاب اسلامی در گام اول در حوزه مقابله با رفع تهدیدها و استکبار ستیزی سربلند بیرون آمده و امروز در گام دوم انقلاب نیازمند همراهی مردم و ایفا کردن نقش توسط مردم در عرصه های مختلف هستیم.

سرلشکر جعفری با اشاره به فرمایشات رهبری در طول سال های گذشته، گفت: از سال ۹۷ به امروز رهبری از مسئولان نا امید شده اند و مستقیما به جوانان دستور آتش به اختیار در عرصه های مختلف خصوصا عرصه فرهنگی را داده اند.

وی با بیان اینکه حضور مردم در عرصه‌های خدمت رسانی همانند مبارزه با کرونا، سیل، زلزله و کمک‌های مومنانه مثال زدنی بوده است، مطرح کرد: آنچه که مقصود رهبر معظم انقلاب از بیان این فرمایشات است، نقش آفرینی مستمر مردم در تمامی عرصه ها می باشد.

مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیة‌الله الاعظم (عج) با تاکید بر اینکه بسیج کردن مردم دارای پیچیدگی های خاص خود است، ابراز کرد: یکی از مسائل اصلی برای انقلاب، روش های پایه کار آوردن مردم برای مسایل فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه دولت بدون نقش آفرینی مردم نمی‌تواند موفق شود، اظهار داشت: موفقیت دولت در گرو نظارت، پیگیری و حضور مردم و تشکیل یک جبهه منسجم است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8