سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ |۱۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 18, 2022
حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: برخی مسئولان و آقازاده ها به دنبال ویلاسازی در اراضی کشاورزی استان هستند و امیدواریم دستگاه های متولی با این افراد برخورد لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی، امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان و با اشاره به تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام راحل در ۵ آذر سال ۱۳۵۸ اظهار داشت: بسیجیان، دنیای پابرهنگان و تلاش و جهاد هستند و خدای متعال آنها را حفظ کند.

وی به هفتم آذر ماه روز نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس و پس از آن مجاهدت های ارزنده ای در حفظ آبراه های جمهوری اسلامی ایران انجام داده است.

امام جمعه رشت با اشاره به شهادت میرزا کوچک جنگلی در ۱۱ آذر سال ۱۳۰۰ خورشیدی، خاطرنشان کرد: دهم آذر ماه سال ۱۳۱۶ سید حسن مدرس این شخصیت والای روحانی را نیز به شهادت رساندند.

حجت الاسلام و المسلمین فلاحتی میرزا کوچک جنگلی را عالم، روحانی، آگاه، هوشمند و پایبند با ارزش های اسلامی دانست و تصریح کرد: دشمن می خواهد مردم را از روحانیت جدا کند بنابراین اگر کسی درباره شهید میرزا کوچک جنگلی بخواهد سخن دیگری بگوید بی انصافی است.

وی به دریافت حقوق های نجومی توسط بعضی از مسئولان اشاره کرد و گفت: امیدواریم موضوع حقوق های نجومی به صورت دقیق و آبرومندانه بررسی شود زیرا حقوق های نجومی فسادزاست و موجب کاهش اعتماد ملی می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مردم دریافت حقوق های نجومی مسئولین را تحمل نمی‌کنند، تصریح کرد: برخورد با دریافت حقوق های نجومی را قوای سه گانه باید از خود آغاز کنند.

امام‌جمعه رشت به ورود خزنده برخی افراد در بدنه نظام برای دریافت حقوق های نجومی اشاره کرد و یادآور شد: مقابله با حقوق های نجومی نباید مقطعی باشد ضمن اینکه انسان های صالح و دست پاک را مدیر قرار دهید.

وی با تاکید براینکه هر جا حقوق های نجومی را مشاهده کردید به مردم اعلام کنید، اظهار کرد: قوای سه گانه باید این حرکت را به صورت پیشگیرانه انجام دهند.

امام جمعه رشت به آیات قرآن مبنی بر سختگیری با دشمنان اسلام اشاره کرد و افزود: سردمداران قدرت های سلطه گر محرم مردم ایران نیستند بنابراین به قدرت های سطله گر به سردمداری آمریکا و رژیم صهیونیستی می گوییم از کینه و غیظ ملت ایران خفه شوید.

حجت الاسلام و المسلمین فلاحتی با اشاره به اینکه دشمن درصدد اجماع جهانی علیه ملت ایران است، بیان کرد: استکبار نمی تواند به اجماع سازی برسد زیرا تمام دنیا تنها آمریکا نیست.

وی ادامه داد: ۱+۴ راهی غیر از برداشتن تحریم ها را ندارند زیرا می دانند دولت و ملت ایران از مسیری که در پیش گرفته اند ذره ای عقب نشینی نمی کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به جمعیت پیر استان، تصریح کرد: گیلان استانی فقیر محسوب می شود و ۴۰ درصد جمعیت آن پیر هستند.

حجت الاسلام والمسلمین فلاحتی به ورود سالانه ۳۰ میلیون نفر گردشگر به گیلان اشاره کرد و گفت: ورود گردشگران برای مردم گیلان عایدی ندارد و مسافرانی که به این استان سفر می کنند تنها ویرانی در عرصه زیست بومی دارند.

وی با بیان اینکه زیرساخت های لازم برای بهره بردن از وجود گردشگران در گیلان ایجاد نشده است، خاطرنشان کرد: برخی مسئولان و آقازاده ها به دنبال ویلاسازی در اراضی کشاورزی استان هستند و امیدواریم دستگاه های متولی با این افراد برخورد لازم را داشته باشند.

امام جمعه رشت، یکی از بیشترین مرگ و میرها در گیلان را ناشی از قلبی عروقی خواند و یادآور شد: استان گیلان تنها یک بیمارستان تامین اجتماعی دارد البته از نظام سلامت در احداث بیمارستان های خصوصی قدردانی می کنیم اما بیشتر روستائیان گیلان تک محصولی با درآمد اندک هستند.

حجت الاسلام والمسلمین فلاحتی همچنین پیرامون حقوق امامان معصوم بر انسان ها در راستای سبک زندگی اسلامی، اظهار کرد: تبعیت از امام معصوم و حجت خدا تمام لایه های زندگی انسان ها را فرا می پوشاند و در این راستا می طلبد انسان در زندگی فردی و اجتماعی از ولی خدا اطاعت کند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =