یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ |۱۶ محرم ۱۴۴۴ | Aug 14, 2022
روز دانشجو

حوزه/ جایگاه دانشجو، آنقدر متعالی است که در عالی‌ترین سطوح تصمیم سازی کشور نیز باید حضور دائمی و اثرگذار داشته باشند و با دغدغه آینده سازی در کشور عزیزمان، در محافل مهم، جایگاه ویژه‌ای برای آن‌ها درنظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، متن پیام سردار موحد فرمانده سپاه استان قم به مناسبت روز دانشجو به این شرح است:

بسمه تعالی
۱۶ آذر ماه هر سال به یاد سه دانشجوی دانشگاه تهران به نام‌های «مصطفی بزرگ نیا»، «احمد قندچی» و «آذر شریعت رضوی» گرامی داشته می‌شود، این دانشجویان، چندی پس از کودتای ننگین آمریکایی ۲۸ مرداد در اعتراض به ورود ریچارد نیکسون معاون وقت آمریکا به ایران و همچنین از سرگیری روابط ایران با انگلستان در ۱۶ آذرسال ۱۳۳۲ توسط رژیم ستمشاهی به شهادت رسیدند، ولذا ۱۶ آذر به عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است؛ این روز بهانه ایست که به یاد بیاوریم دانشجویان کشورمان با حضور در تمام عرصه‌های علمی، سیاسی و اعتقادی کشور اثرگذار و تعیین کننده هستند.

جایگاه دانشجو، آنقدر متعالی است که در عالی‌ترین سطوح تصمیم ساز کشور نیز باید حضور دائمی و اثرگذار داشته باشند و با دغدغه آینده سازی در کشور عزیزمان، در محافل مهم، جایگاه ویژه‌ای برای آن‌ها درنظر گرفته شود.

این اهمیت جایگاه دانشجو در کشور، حساسیت رسالت دانشگاه‌ها را که وظیفه تربیت و آموزش دانشجویان را به عهده گرفته اند، بیش از گذشته نمایان می‌سازد.

دانشجویان عزیز کشورمان در کنار تقویت ایمان دینی و بصیرت سیاسی، در راه پیشرفت مادی و معنوی کشور و حرکت پرشتاب به سوی آینده‌ای روشن، با تاکید بر بیانیه گام دوم انقلاب بیش از گذشته نقش بسزایی خواهند داشت، امید است حضور دانشجویان عزیز در دانشگاه‌های کشور؛ رشد، تعالی و ارتقای سطح علمی و سرعت رشد علمی کشور و تحقق مراحل پنج گانه تمدنی انقلاب اسلامی را محقق سازد.

در پایان، با تاکید بر نقش بی مانند مجاهدت در راه کسب علم و دانش، روز دانشجو را بر همه دانشجویان عزیز تبریک عرض نموده و از خداوند متعال توفیق روزافزون شما را خواهانیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =