چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ |۲ ربیع‌الاول ۱۴۴۴ | Sep 28, 2022
صفایی بوشهری

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر گفت: خدمات فرهنگی موکب‌ها و اجرای برنامه‌ها در حوزه‌های دینی، مذهبی و هنری یکی از ضروریات است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری روز دوشنبه در همایش مشترک مسئولان ستادهای توسعه و بازسازی عتبات عالیات و مدیران اجرایی موکب‌های اربعین حسینی استان بوشهر، خدمت به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را یک نعمت مهم الهی دانست و اظهار داشت: خدمت در موکب‌های اربعین حسینی یک نعمت بزرگ و عظیم است که پاداش مهم الهی در بر دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر مقام و جایگاه خادمان در موکب اربعین حسینی را بسیار بالا و با ارزش دانست و تصریح کرد: ارزش خدمت در این عرصه قابل قیاس با دیگر فعالیت‌ها نیست چون ماهیت این فعالیت‌ها خاص و ویژه است.

امام جمعه بوشهر، برکت و خیرات زیارت حرم امام حسین علیه‌السلام را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: شما خادمان حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام از جایگاه شایسته الهی برخوردار هستید و هر سال بر عزت صاحبان موکب اربعین حسینی افزوده می‌شود.

وی توجه به برنامه فرهنگی در کنار خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: صاحبان و خادمان موکب اربعین حسینی در ارائه خدمات به زائران توجه ویژه‌ای به ترویج فرهنگ حسینی داشته باشند و حسینی ماندن خدمت گیرندگان باید مورد توجه قرار بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری فرهنگ حسینی را مایه اقتدار و عزت مسلمان دانست و تأکید کرد: خدمات فرهنگی موکب‌داران اربعین حسینی باید در طول سال تداوم داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مشارکت مردم عراق در برنامه و خدمات موکب‌داران اربعین حسینی استان بوشهر را یک ضرورت دانست و گفت: ما میهمان کشور عزیز، دوست و برادر عراق هستیم، مشارکت مردم عراق در خدمات‌رسانی موکب‌های استان بوشهر به زائران اربعین حسینی باید مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر یکی از اهداف دشمنان را فاصله انداختن میان مردم ایران و عراق دانست و تصریح کرد: موکب‌داران و زائران اربعین حسینی باید پیوند مردم این دو کشور را در ابعاد گوناگون قوی‌تر کنند.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در خدمات موکب‌های اربعین حسینی خاطرنشان کرد: خدمات فرهنگی موکب‌ها و اجرای برنامه‌ها در حوزه‌های دینی، مذهبی و هنری یکی از ضروریات است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری با بیان اینکه برخی از زائران اربعین حسینی پس از مراسم اربعین در کربلا حضور دارند گفت: موکب‌ها باید چند روز بعد از مراسم اربعین حضور داشته باشند تا خدمات آنان به زائران ادامه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، شناساندن عظمت حسینی استان بوشهر از طریق موکب‌های اربعین حسینی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: موکب‌داران اربعین حسینی، انقلاب اسلامی را جهاد تبیین کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =