پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ |۱۲ شعبان ۱۴۴۵ | Feb 22, 2024
آیت الله علماء در همایش یاوران وقف در استان کرمانشاه

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: خط دهی این سر و صداها از خارج است که مأموران را خسته کنند، اما معاندان باید بدانند هشت سال دفاع مقدس این نیروها را خسته نکرد، انقلاب پشتوانه عظیم مردمی دارد، خارج نشینان بدانند در این سالیان مردم چقدر شهید تشییع کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما، در همایش یاوران وقف که پیش از ظهر امروز در محل حسینیه امام خمینی(ره) با حضور مسئولین استان برگزار شد، اظهار داشت: موقوفات و خیرات در حقیقت از آثار باقی و جاوید زندگی است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تجلیل از واقفان استان، گفت: وقف حرکت ارزشمند گذشتگان است، لذا باید آن را پاس بداریم و این فرهنگ بزرگ الهی را به آیندگان منتقل کنیم.  

وی با مهم دانستن خدمت به مردم، افزود: اگر در برنامه‌هایمان مردم فراموش شوند، کارها ابتر خواهد بود، بنابراین مدام باید منشأ خیر، برکت و خدمت کردن به مردم باشیم.

آیت الله علما با بیان اینکه آثار خیر همواره ماندگار است و به عنوان صدقه جاری در جامعه حضور دارد و این از مدیریت اسلام است، گفت: مدیریت اسلامی، منبعث از وحی است و در عالم بی‌نظیر است، در تمام امور مدیریت اسلام حضور دارد، زیرا ۱۴۰۰ سال فقه زنده است و دست به دست می‌چرخد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: مراجع ما قواعدی مطرح کردند که با آن‌ها می‌توانیم زندگی کنیم، لذا اداره اوقاف باید موقوفات را مدیریت کند و با تبیین این برنامه دینی اندیشه مردم را نسبت به این سنت ارزشمند الهی روشن نماید.

وی با اشاره به اینکه سنت وقف در کرمانشاه با عالی‌ترین شکل ممکن صورت گرفته و مردم اهتمام ویژه به آن داشته‌اند، گفت: گذشتگان ما سنت وقف را به ما درس داده‌اند، لذا وقف جزء مدیریت اسلام است که اگر به درستی ادا شود، فقیری در جامعه نخواهیم داشت و رفاه در جامعه ساری می‌شود.

آیت الله علما با اشاره به کاروانسراهای استان کرمانشاه، اظهار داشت: همین کاروان سراهای استان کرمانشاه عمدتا وقف بوده و اگر مدیریت شوند جامعه غنی می‌شود، بنابراین باید وقف را زنده نگه داریم و سعی کنیم واقف باشیم و این سنت الهی را به آیندگان منتقل کنیم.

امام جمعه کرمانشاه ضمن اشاره به اتفاقات اخیر استان گفت: در سر و صداهای اخیر متأسفانه برخی فرزندان نوجوان ما فریب خوردند.

وی ادامه داد: خط دهی این سرو صداها از خارج است که ماموران را خسته کنند، اما معاندان باید بدانند هشت سال دفاع مقدس این نیروها را خسته نکرد؛ انقلاب پشتوانه عظیم مردمی دارد، خارج نشینان بدانند در این سالیان مردم چقدر شهید تشییع کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: ضد انقلاب بداند ایران بیدی نیست که بخواهد با این بادها بلرزد، چون خوشبختانه اسلام تمام این موارد را مدیریت کرده است.

وی اظهار کرد: این انقلاب منبعث از اسلام و ایران، معجزه جاوید پیامبر اسلام(ص) است و در این جامعه هیچ نشاطی بالاتر از خدمت کردن به نظام اسلامی و ولایت نیست.

انقلاب دارای پشتوانه عظیم مردمی است

انقلاب دارای پشتوانه عظیم مردمی است

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha