جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ |۱۵ جمادی‌الاول ۱۴۴۴ | Dec 9, 2022
مسعود عالی

حوزه/ استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نباید از فتنه‌ها ترسید و لازمه زمین‌گیر شدن پرچم دستگاه کفر، عبور از فتنه‌ها است، تأکید کرد: در فتنه‌ها نقاط ضعف خود را می‌فهمیم و اگر این فتنه‌ها و چالش ها نباشد می تواند این ضعف ها به طور طبیعی ما را زمین گیر کرده و باعث شود خدای نکرده مردم را از دست بدهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی در شب شهادت امام حسن عسکری(ع) در جمع زائران مسجد مقدس جمکران، با بیان اینکه مومن از بلاها و فتنه‌ها می‌تواند استفاده درست داشته باشد، اظهار کرد: این ما هستیم که با عکس العمل مناسب می‌توانیم فرصت ها را به نعمت تبدیل کنیم و اگر کسی در بلاها بندگی کرده و خطوط قرمز را زیرپا نگذارد و در برابر بحران، فتنه و گرفتاری فردی و اجتماعی، تدبیر داشته و عاقلانه رفتار کند، خداوند عالم را به امداد و یاری مومن می‌فرستد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در بلاها و گرفتاری‌های شخصی و اجتماعی اگر بندگی کنیم خداوند ما را از مخمصه نجات می‌دهد، بیان کرد: دشمن در شرایط حیات امام حسن عسکری(ع) ارتباط شیعه با ایشان را به شدت محدود کرد و از طرفی وجود مبارک امام عصر(عج) باید در غیبت می بود و به تعبیری قطع ارتباط صورت می گرفت و این تهدید بزرگ زمان پیشوای یازدهم شیعیان است.

وی با بیان اینکه اگر ارتباط با امام قطع شود شیعه دچار انحراف شده و در طول تاریخ شیعه هویت خود را از دست می‌دهد، بیان کرد: امام حسن عسکری(ع) برای حفظ شیعه در زمان غیبت به برخی از خواص اطلاع داد که امام دوازدهم به دنیا آمده است؛ ایشان شیعیان را برای غیبت آماده کرده و خودحضرت ارتباط خود را با مردم کمتر کرد تا مردم به ندیدن امام(ع) عادت کنند و با مکاتبات و نامه به شیعیان پیام خود را منتقل می‌کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عالی تقویت سازمان وکالت و تربیت افراد دین شناس، با تقوا و زمان شناس را از دیگر اقدامات امام حسن عسکری(ع) ذکر کرد و یادآور شد: با این اقدامات بود که شیعه در طول تاریخ غیبت اصالت خود را حفظ کرده تا اینکه امروز شیعه با تشکیل حکومت به یک قدرت تبدیل شده است.

وی بیان کرد: اگر کسی در تهدیدها و فتنه‌ها بندگی متناسب با فتنه و بلا داشته و با تدبیر و عقلانیت پیش رود، با امداد خداوند تهدید تبدیل به فرصت می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نباید از فتنه‌ها ترسید و لازمه زمین‌گیر شدن پرچم دستگاه کفر، عبور از فتنه‌ها است، تأکید کرد: در فتنه‌ها نقاط ضعف خود را می‌فهمیم و اگر این فتنه‌ها و چالش ها نباشد می تواند این ضعف ها به طور طبیعی ما را زمین گیر کرده و باعث شود خدای نکرده مردم را از دست بدهیم.

وی با بیان اینکه در مقوله جهاد تبیین که مقام معظم رهبری نسبت به آن تاکید بسیاری داشتند ضعف داریم، تصریح کرد: نتوانستیم برای جوان و نوجوان تبیین کنیم که دشمن کیست و الگوها چه کسانی هستند؛ یکی از نهادهایی که ضعف دارد آموزش و پرورش است و در طول ۱۲ سال که بهترین سن تربیت افراد است انبوهی از اطلاعات که مفید نیست به دانش آموزان ارائه می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عالی یکی دیگر از نقاط ضعف در جنگ روایت گری است، اضافه کرد: اگر در وقوع حادثه ما نتوانیم حادثه را روایت کنیم دشمن با ابزار گسترده فتنه ایجاد می کند. ما قدردان زحمات نیروی انتظامی هستیم ولی چرا با تاخیر و بعد از سه روز فیلم خانم مهسا امینی پخش می شود؟

این خطیب حوزوی ادامه داد: فضای مجازی که به تعبیر مقام معظم رهبری قتلگاه برای جوانان و نوجوانان است زمینه ساز فتنه‌ها می‌شود. در دولت قبل به رها بودن فضای مجازی افتخار می کردند در حالی که هیچ کشوری نداریم که فضای مجازی را مدیریت نکند.

وی با بیان اینکه در خواص ضعف داریم و مقام معظم رهبری در صحبت های دیروز از ایشان گله کردند، گفت: برخی خواص عمدا یا از باب دلسوزی شتاب زده وارد می شوند و در جایی که باید آبرو گرو بگذارند جلو نمی آیند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عالی با بیان اینکه تمام نیروی انقلاب در این دولت جمع شده است خاطرنشان کرد: مسئولان ارشد و رئیس جمهور شبانه روز تلاش می‌کنند ولی برخی از مدیران میانی باید تسویه شوند چرا که همان قبلی ها هستند که مسببان اوضاع فعلی هستند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه اکنون که همه اجناس گران شده ولی مردم آشوب نکردند چرا که به دولت اعتماد داشتند، افزود: نباید زمان این اصلاح طولانی شود و باید کارهای اورژانسی و زودبازده در مقوله معیشت مردم انجام شود.

۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =