سه‌شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ |۱۲ جمادی‌الاول ۱۴۴۴ | Dec 6, 2022
نماینده ولی فقیه در کردستان

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: بسیاری از اغتشاشگران دچار افکاری تهییج و مخدوش شده از لحاظ تاریخی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستند و لازم است در این زمینه ها افکار خود را اصلاح و به یقین برسانند تا بتوانند موثر باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در استان کردستان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در درس اخلاق طلاب مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام قروه و یادواره شهدای روحانیت این شهرستان اظهار داشت: برگزاری و یادمان شهدا به منظور احترام گذاشتن به علم و شأن روحانیتی است که در راستای انجام وظیفه معنوی به فیض شهادت نائل آمده اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به روایتی از پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) بیان داشت: نزد هر شخص یا عالمی نشست و برخاست نکن، مگر عالمی که انسان را به پنج شاخصه مهم هدایت کند.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی طلبه ها را به تحصیل علم دعوت کرد و افزود: یکی از پنج شاخصه این است که هر عالمی باید شاگرد و متعلم خود را از شک به یقین برساند و طلبه ها نیز باید در فهم هر مطلبی خود را به یقین برسانند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به اتفاقات و حوادث اخیر کشور پرداخت و با بیان اینکه امروز مشکل جامعه ما این است که بسیاری از معترضین دچار افکار مخدوش شده هستند تصریح کرد: بسیاری از اغتشاشگران دچار افکاری تهییج و مخدوش شده از لحاظ تاریخی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستند و لازم است در این زمینه ها افکار خود را اصلاح و به یقین برسانند تا بتوانند موثر باشند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در این برهه از زمان ما روحانیون و طلبه ها باید مراقب باشیم و بر حسب وظایف سنگینی که بر عهده داریم روشنگری کرده و افکار عمومی را به سمت حقیقت هدایت کرده و به یقین برسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی به قدرت فضای مجازی در جوامع جهانی پرداخت و یادآور شد: در زمانی قرار داریم که قدرت فضای مجازی از فضای حقیقی بیشتر شده و باید تلاش کنید خلاء های فضای حقیقی را در برابر هجمه های دروغین فضای مجازی پرکنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: یکی دیگر از شاخصه های یک عالم یا استاد این است که انسان را از تکبر و غرور به سمت تواضع و خضوع دعوت و هدایت کند و شرایط آن این است که هدایت کننده نباید خودش متکبر باشد.

حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی خطاب به طلبه ها بیان داشت: در نزد عالمی بنشینید که شما را از ریا به اخلاص، از دشمنی به دوستی، از رغبت به مال، به زهد و سادگی نصیحت و دعوت کند چرا که ریاکاری و دلبستگی به دنیا و دشمنی و دوری از دوستی انسان را در مسیر نابودی قرار خواهد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =