شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ |۱۰ رمضان ۱۴۴۴ | Apr 1, 2023
تصاویر/ افتتاحیه طرح بازخوانی بیانیه گام دوم در حوزه های علمیه

حوزه/ دبیر ستاد پیگیری تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه های علمیه گفت:  هدف اصلی از صدور بیانیه گام دوم انقلاب انضباط دادن به حرکت عمومی مردم به سمت آن هدف بزرگ یعنی طلوع خورشید ولایت عظمی است.

حجت الاسلام و المسلمین سعید صلح میرزایی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه اجرای طرح «خوانش دقیق بیانیه گام دوم انقلاب» در مدارس علمیه خوزستان، ضمن تبریک میلاد امام جواد و سالگرد ورود تاریخی امام خمینی(ره) اظهار داشت: امام خمینی بارها در بیانات خود فرمودند که هدف از انقلاب اسلامی زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) بوده است. ایشان در آخرین پیامی که خطاب به ملت ایران در دوم فروردین سال ۶۸ به صورت مکتوب صادر کردند تاکید داشتند که حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم وظیفه ی همه ی مسئولین است اما باید هم ملت و هم مسئولان توجه داشته باشند که وظیفه ی اصلی همه تلاش برای رسیدن به ظهور امام زمان و حکومت جهانی اسلام است و اگر از این وظیفه غفلت شود زیان های جبران نشدنی وارد می شود.

وی در ادامه گفت: بر اساس همین طرح و نقشه برای زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) مراحلی را طراحی کردند که اولین آنها از بین بردن رژیم منحوس پهلوی بود که رهبر انقلاب اینگونه توصیف می کنند که این کار آنقدر معجزه بود و در مخیله ها نمی گنجید که شبیه به عبور بنی اسرائیل از نیل و عصای موسی بود.

دبیر ستاد پیگیری تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه های علمیه خاطر نشان کرد: مردم شریف ایران که رهبر معظم انقلاب مدال صبور و شکور بودن را به آنها داده است ایستادگی کرده، شاه را بیرون راندند و انقلابشان را پیروز کردند و اسلام را به عنوان دین و مذهب تشیع را به عنوان مذهب رسمی وارد قانون اساسی کردند. کاری که خیلی از انقلاب های اسلامی نتوانستند انجام دهند و یا شکست خوردند یا مصادره شدند و یا نتوانستند اسلام را در متن قوانین خود ببرند، ولی این کار اساسی و مهم با تلاش های بزرگانی همچون امام خمینی(ره)، شهید بهشتی و بقیه بزرگان انقلاب صورت گرفت.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم مسیر انقلاب اسلامی در مسیر ظهور حضرت ولی عصر(عج) قرار بگیرد باید مانند ابتدای انقلاب و دوران دفاع مقدس همه ی ملت به میدان آمده و حرکت عمومی ایجاد شود و همه ی مردم در صحنه باشند و تواصی به حق و صبر کنند و اگر بخواهد چنین اتفاقی بیفتد نقشه ای لازم است که رهبر انقلاب در چهل سالگی انقلاب بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان نقشه ی راه صادر کردند.

مسئول دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه ای در قم گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که هدف اصلی از صدور بیانیه انضباط دادن به حرکت عمومی مردم به سمت آن هدف بزرگ یعنی طلوع خورشید ولایت عظمی بود و همچنین فرمودند این حرکت مردمی وجود دارد ولی باید منضبط شده و سرعت پیدا کند.

وی بیان کرد: رهبر انقلاب بیانیه گام دوم انقلاب را خطاب به جوانان صادر کردند همان جوانانی که در سال ۹۶ و در دیداری که به مناسبت روز دانشجو با جوانان دهه ی هشتاد داشتند درباره آنها فرموده بودند که فرزندان عزیز من ترید ندارم و مطمئن هستم شما همان نسلی هستید که انقلاب را به همه ی آرزوهایش می رسانید و این یک نوید برای ماست.

دبیر ستاد پیگیری تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: طلاب، روحانیت و اساتید همان قشر و صنفی که مقام معظم رهبری به آنها مدال صاحبان ذهن فعال و زبان گویا را داده است وظیفه دارند اهداف بیانیه گام دوم انقلاب را برای مردم تبیین کنند و قاعدتا مقدمه ی تبیین فهم صحیح است.

مدیر موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در قم در ادامه گفت: آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور توجه خاصی به این امر داشته و طرح بزرگ بازخوانی و خوانش دقیق بیانیه گام دوم انقلاب را به همه ی حوزه ها و مدارس علمیه کشور ابلاغ کرده و از این طرح پشتیبانی می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین صلح میرزائی ابراز داشت: این طرح در دو مرحله قرار است اجرا شود در مرحله ی اول از هر مدرسه ی علمیه یک استاد انتخاب و آموزش ببیند تا در نهایت اساتید یک گفتمان را با هم هماهنگ کنند که این مرحله دیروز انجام شد و استان شهید پرور خوزستان که همیشه پیشتاز این مسائل بود یکی از استان هایی است که در آن دوره به نحو احسن برگزار شد.

وی در ادامه بیان کرد: مرحله ی دوم طرح از امروز آغاز می شود و اساتید منتخبی که از مدارس آمده و آموزش دیدند ماموریت پیدا می کنند که با طلاب گفتگو و مباحثه کرده و مطالبی که آموزش دیدند را به آنها منتقل کنند. البته این گام اول خواهد بود و باید در گام دوم طلاب عزیز که مسلح شده اند به متنی که خود جهاد تبیین است این آموزش ها را به مردم و به ویژه جوانان متعهد برسانند.

دبیر ستاد پیگیری تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه های علمیه کشور گفت: همانطور که حضرت آقا فرمودند مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب جوان متعهد است یعنی جوانی که احساس مسئولیت می کند و شانه هایش را برای زیربار انقلاب رفتن آماده می کند و همانطور که نسل اول، انقلاب را به پیروزی رساندند و به ما رساندند ان شاء الله نسل حاضر و جوانان و نوجوانان بتوانند انقلاب را به اهداف بزرگش همانطور که مقام معظم رهبزی وعده ی صدق دادند برسانند.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =