دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۲ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 20, 2024
تبریز

حوزه / حجت الاسلام و المسلمین خاتمی گفت: آمریکا هرگز دست از جنایت و حمله نکشید و تاریخ گواه آن است؛ برخی می‌گویند دانش هسته‌ای برایمان کارایی نداشت، اما در طول زمان ضرورت دانش هسته‌ای مشخص شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از زنجان، حجت الاسلام والمسلمین علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زنجان با اشاره به حمله آمریکا به لیبی، اظهار داشت: آمریکا هرگز دست از جنایت و حمله نکشید و تاریخ گواه آن است، برخی می‌گویند دانش هسته‌ای برایمان کارایی نداشت، اما در طول زمان ضرورت دانش هسته‌ای مشخص شد، قرآن به ما سفارش می‌کند اگر قوی باشیم دشمن فکر حمله نخواهد داشت. ‌

وی با اشاره به روز ارتش، افزود: روزگاری ساخت موشک برایمان قابل باور نبود اما امروز موشک‌هایی با دقت بالا داریم، وحدت و اقتدار نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی برای یک هدف مشترک برای یک فرمانده یک مملکت سبب بروز چنین دست‌آوردی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین خاتمی با اشاره به فعالیت نیروهای خدوم نظامی در زیر چتر ولایت، آمادگی و قدرت نظامی ایران، ادامه داد: نیروهای دریایی، زمینی، هوایی، سپاه، ارتش و انتظامی با هوشیاری و وحدت، توطئه‌های دشمنان را در نطفه خفه می‌کنند.

امام جمعه زنجان، با اشاره به اینکه شهید صیاد شیرازی تحولی در دوران دفاع مقدس ایجاد کرد، ادامه داد: این شهید بزرگوار مدل و الگوی ارتش شد، این همه هماهنگی، دست آورد و قدرت نظامی مرهون شهدای همچون شیرازی و نامجو است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری در ایام اخیر، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در رابطه با دلارهای تلگرامی صحبت‌های قابل تأملی داشتند و فرمودند بعضی از شرکت‌های بزرگ پر درآمد با مواد اولیه داخلی قیمت محصول خود را با دلار تلگرامی جعلی تنظیم می‌کنند، چرا به دلار حاکمیت می‌دهید؟ چرا رقیب ریال را تقویت می‌کنید؟ و خواستار توجه جدی مسئولین و پیگیری به این مسئله شدند.

حجت الاسلام و المسلمین خاتمی، با اشاره به برگزاری مطلوب جلسات انس با قرآن ضمن تشکر از عوامل این برنامه‌ها، ابراز کرد: امسال شاهد محفل‌های قرآنی و قرائت‌های خوب بودیم که مقام معظم رهبری نیز به این مسئله اشاره داشتند و تأکید کردند که بایستی طهارت نفسی که در ماه مبارک ایجاد شده را در طول سال نگه داریم.

وی با تأکید بر اینکه هرچیزی در فضای مجازی می‌بینیم باید درباره آن تحقیق داشته باشیم، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند، حجاب یک حکم مسلم شرعی است و باید آن را رعایت کنند، نمی‌توان از آن صرف نظر کرد، در بحث حجاب قانون وجود دارد، رعایت آن برای افرادی که حتی به شرع معتقد نیستند نیز واجب است، لذا رعایت قانون بر همگان واجب می‌باشد.

انتهای پیام. /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha