دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ |۱۹ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 27, 2024
حجت الاسلام والمسلمین لطف‌الله دژکام

حوزه/ امام جمعه شیراز با انتقاد از نحوه و ابعاد اختصاص یافته به بیلبوردهای حاوی پیام‌های فرهنگی در سطح شهر، گفت: تبلیغات فرهنگی محیطی در سطح شهرها باید متناسب باشد و اولویت کار فرهنگی را در ذهن مردم متبادر کند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین لطف‌الله دژکام در نشست شورای فرهنگ عمومی با انتقاد از نحوه و ابعاد اختصاص یافته به بیلبوردهای حاوی پیام‌های فرهنگی در سطح شهر، گفت: در برخی نقاط پیام‌های خوبی نصب شده، اما به شکلی است که مخاطب آن را نسبت به تابلوهای تبلیغات بازرگانی در اولویت نمی‌داند.

وی افزود: بیلبوردهای تبلیغ فرهنگی باید هنرمندانه و با سلیقه طراحی شود و توزیع آن در سطح شهر نیز متناسب باشد.

حجت الاسلام والمسلمین دژکام با بیان اینکه تابلوهای تبلیغاتی نیز برای کسب درآمدهای مورد نیاز ضروری است، گفت: معاونت فرهنگی شهرداری شیراز باید نوعی تناسب و تعادل میان تابلوهای بازرگانی و فرهنگی ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در فارس گفت: این استان در فعالیت رسانه‌ای ضعیف است، به عنوان نمونه جمعیت حاضر در راهپیمایی روز قدس فارس تعجب آور و قابل توجه بود، اما در انعکاس رسانه‌ای این حضور عملکرد موفقی نداشتیم که بخشی از آن به دلیل کمبود امکانات است.

وی گفت: تیم رسانه‌ای دستگاه‌های فرهنگی فارس باید میداندار باشد و به گونه‌ای تولید محتوا کند که کیفیت لازم را برای انتشار در رسانه‌های ملی داشته باشد و شهرداری اگر لازم است مصوبه دائم تامین امکانات رسانه‌ای را با طرح در شورای اسلامی شهر دریافت کند.

حجت الاسلام والمسلمین دژکام بار دیگر بر لزوم تدوین ضابطه‌های گردشگری اسلامی ایرانی تاکید کرد و گفت: این ضابطه‌ها باید از سوی وزارت میراث فرهنگی به شکلی دقیق تدوین شود و در همین چارچوب حرکت کنیم، نه اینکه بازدید از اماکن گردشگری در هر شهر به گونه‌ای باشد.

امام جمعه شیراز همچنین به نقش مهم نیروی انتظامی در بحث عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: نقش این ارگان باید به اندازه نمک طعام باشد که کار ارگان‌های فرهنگی را در این زمینه مزه‌دار کند. وقتی کار فرهنگی انجام شد، نیروی انتظامی هم برای بخش سلبی وارد عمل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه هنوز مسئله عفاف و حجاب تبدیل به گفتمان غالب نشده است، گفت: باید کارگروهی درست شود تا نقشه مهندسی فرهنگی تکمیل شود. هنوز ضعف‌های زیادی داریم ولی توانمندی مسئولان استان به ما کمک می‌کند تا بتوانیم این طرح را عملیاتی کنیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مشکلات نظری نقشه مهندسی فرهنگی باید برطرف شود، گفت: از ستاد اجرایی امر به معروف گرفته تا دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف، همگی باید درگیر اجرای این سند شوند تا در آینده نه چندان دور بتوانیم به نقطه مطلوب در بحث عفاف و حجاب، برسیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha