دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ |۱۹ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 27, 2024
جلسه هیئت دولت

حوزه/ رئیس جمهور با بیان اینکه موضوع عفاف و حجاب تکلیفی شرعی، قانونی و سیاسی است که در توجه به آن هیچگونه تردیدی وجود ندارد، از همه بخش‌های فرهنگی، ‌اجتماعی، ‌انتظامی و قضائی کشور که به موجب قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی دارای وظایفی در این زمینه هستند خواست عمل به وظایف محوله را مطابق آنچه در این قانون قطعی شده است، مورد توجه قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، در جلسه عصر امروز یکشنبه هیئت دولت با تبریک سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به آثار و برکات ‌فراوان چهار دهه فعالیت سپاه پاسداران در حوزه‌های نظامی و امنیتی، کمک به مردم در مشکلات و سازندگی کشور اشاره کرد و افزود: پیشرفت‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تحت مدیریت عالی رهبری عظیم‌الشأن انقلاب، علاوه بر ایجاد امنیت، اقتدار و امید برای مردم و کشور، موجب شادمانی و امیدواری ملت‌های مسلمان و آزاده جهان نیز شده است که تنبیه اخیر رژیم جنایتکار و کودکش‌کش صهیونیستی، یکی از جلوه‌های این اقتدار بود که با استقبال ملت‌های جهان همراه شده و تزلزل و آسیب‌پذیری این رژیم جانی را عیان کرد.

رئیس جمهور همچنین همکاری و هماهنگی میان «میدان، دیپلماسی و رسانه» را از جمله ویژگی‌های برجسته عملیات وعده صادق در بخش عملیاتی و اجرایی کشور عنوان کرد و افزود: همکاری و هماهنگی مطلوب نیروهای مسلح، وزارت امور خارجه و رسانه ملی، موجب تقویت اعتماد و امید در جامعه شده و شایسته تقدیر است.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود در جلسه امروز هیئت دولت با بیان اینکه موضوع عفاف و حجاب تکلیفی شرعی، قانونی و سیاسی است که در توجه به آن هیچگونه تردیدی وجود ندارد، از همه بخش‌های فرهنگی، ‌اجتماعی، ‌انتظامی و قضائی کشور که به موجب قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی دارای وظایفی در این زمینه هستند خواست عمل به وظایف محوله را مطابق آنچه در این قانون قطعی شده است، مورد توجه قرار دهند.

رئیس جمهور با اشاره به فرمایش اخیر رهبری معظم انقلاب درباره وظایف دولت و قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب تصریح کرد: امروز انتظار مردم، ‌متدینین و قانونمداران نیز توجه به قانون، حفظ حقوق مردم و کرامت انسانی آحاد جامعه است و همه دستگاه‌های اداری در همه بخش‌های حاکمیتی باید در این زمینه پیشتاز و پیش قدم باشند.

رئیسی همچنین از زمان‌شناسی و حضور به موقع وزیر کشور در صحنه حوادث طبیعی و پیگیری رفع مشکلات آسیب دیدگان قدردانی کرد.

در جلسه امروز هیئت دولت آقایان یوسف نوری و ابوطالب شفقت برای انتصاب در سمت استانداری مازندران و لرستان از هیئت دولت رای اعتماد گرفتند.

در ابتدای این جلسه وزیر نیرو در گزارش مفصلی از میزان بارش‌ها، وضعیت منابع آبی و سدهای کشور، از ثبت ۱۹۰ میلیمتری بارندگی و رشد ۵ درصدی نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود:‌ در فروردین‌ماه ۶۰ درصد از بارش‌های ثبت شده در مناطق مختلف کشور از مجموع نرمال بیشتر بوده و افت ۱۵ درصدی بارش نسبت به حد نرمال در تهران نیز با ورود سامانه بارشی در روزهای آینده جبران خواهد شد.

محرابیان توزیع بسیار مطلوب در کشور را از ویژگی‌های بارشهای اخیر عنوان کرد و با اشاره به نقش اقدامات زیر بنایی دولت از جمله ساخت سد و سد بندها و همچنین اطلاع‌رسانی مناسب رسانه ملی در کاهش قابل توجه میزان خسارت سیل اخیر در جنوب شرق کشور گفت‌: برغم اینکه میزان بارش‌ها در کشور ما بویژه بخش‌های جنوب شرقی کشور از برخی کشورهای همسایه به مراتب بیشتر بود، اما خوشبختانه با اقدامات و پیش‌بینی‌های صورت گرفته و همچنین حضور به موقع استاندار، وزیر کشور و نقش‌آفرینی نیروهای مسلح، هلال احمر و اطلاع‌رسانی دقیق و به هنگام رسانه ملی، میزان خسارت‌های وارده به بخش‌های جنوبی کشور به مراتب کمتر از کشورهای همجوار بود.

در ادامه جلسه امروز هیات دولت رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز با اعلام خبر کاهش تورم سالانه به کانال ۳۰ درصد گفت‌: طبق گزارش مرکز آمار که روز گذشته منتشر شد، روند تورم همچنان رو به کاهش است به نحوی که تورم نقطه به نقطه به حدود ۳۱ درصد رسیده و در شرف ورود به کانال ۲۰ درصد است و تورم ۱۲ ماهه هم به ۳۸.۸ درصد رسیده که به معنای ورود به کانال ۳۰ درصد است.

منظور ابراز امیدواری کرد با ادامه سیاست‌های تنظیم‌گری دولت در بخش پولی و همچنین انضباط مالی در اجرای بودجه و جلوگیری از کسری بودجه این روند استمرار داشته و تا پایان سال تورم ۱۲ ماهه تا کانال ۲۰ درصد کاهش یابد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • مطالبه گر IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  9 0
  بدون تعارف و رودربایستی با این دست فرمان به جائی نمی رسیم. واقعا به حال خودم تاسف می خورم. اولا چقدر دیر تأکید کرده اید ، ثانیا توصیه به ملزم بودن رعایت و اجرای وظایف هیچ دردی دوا نمی کند بلکه صرفا یک رفع تکلیف ساده است. ثالثا با کمال تاسف بسیاری از سازمانهای مسئول در حوزه عفاف و حجاب دولتی و زیر نظر مستقیم شما هستند که از اجرای وظایف قانونی خود به راحتی طفره رفته و می روند. بنابراین کار دیگر از توصیه گذشته بلکه مطالبه جدی و برخورد قطعی با ترک فعل این سازمانهای مسئول را لازم دارد.
 • هشدار IR ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  10 0
  این گونه الزام و درخواست بعد از گذشت دو سال از هجمه زشت و پلشت ضد دینی و ضد فرهنگی بی حجابی تحمیلی و به بار آوردن تباهی و سیاهی برای سلامت عمومی فضای جامعه نجیب اسلامی و ایرانی، یعنی متوجه عمق اقدام آفندی خطرناک دشمن نشده ایم. بر اساس اعلام کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیش از ۳۰ دستگاه اجرایی کشور دارای وظایف قانونی در حوزه عفاف و حجاب هستند که متأسفانه بسیاری از آن ها به وظایف خود در این باره به شکل صحیح و کامل عمل نکرده اند و لذا باید از آن ها مطالبه گری به عمل‌آید و افراد و نهادهایی که در این زمینه دچار ترک فعل شده اند مورد مؤاخذه قانونی قرار بگیرند.
 • راهگشا IR ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  9 0
  آقای رئیسی فراموش نکرده ایم که ابتدای زمان انتخابات ریاست انگیزه اصلی خود را اینگونه بیان کردید:" من در زمانی که قوه قضائیه بودم با مفسد مبارزه می کردم اما اکنون می خواهم با فساد مبارزه کنم!" خب بسم ا... اکنون دو سال از هجوم برنامه ریزی شده حمله آشکار به حریم مقدس حجاب تمدن ساز کشور عزیز ایران با هدایت و حمایت علنی سرویسهای ضد امنیتی غربی و عبری می گذرد و ما در این حوزه هیچ حرکت ملموس موثر ضد فساد چه در حوزه ایجابی و چه سلبی از نهادهای تأثیر گذار قانونی به خصوص در بخش دولتی مشاهده نمی کنیم؟ واقعا چرا؟ - و بد نیست بدانید تا زمانی که با حکم خداوند تبارک و تعالی به صورت توصیه و توجه و الزام و... برخورد می کنیم، به هیچ دستاورد صحیحی نمی رسیم و به وظیفه حتمی شرعی خود هم عمل نکرده ایم. زیرا همچنانکه در مورد نماز و روزه و حج و جهاد و زکات و... وجوب عینی بیان شده است در مورد امر به معروف و نهی ازمنکر هم همینطور است.بنابراین انجام واجب الهی فقط با یک توصیه خشک و خالی محقق نمی شود. تازه آن هم بعد از گذشت سالیان بسیار و حرمت شکنی سالهای اخیر. اگر می خواهید که حقیقتا کاری درخور انجام داده باشید بایستی با قاطعیت و ابلاغ پیام کتبی به تمام زیر مجموعه های مرتبط و با بازخواست مرتب از آنها ورود کنید. والا چه کسی تا الان با توصیه به وظایفش عمل کرده که این دومین مورد باشد.
 • آرزومند IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  12 0
  آیا حقیقتا مسئولین محترم در بین مردم کوی و برزن زندگی می کنند یا .... گزارشات اتو کشیده و شیک و مجلسی خیلی زود رنگ می بازند! چیزی که شما از تورم گزارش می کنید ما در خواب آرزوی آنرا داریم. واقعا عجیبه در حالی که عده قابل توجهی از تجار و فروشندگان انواع کالاها ، در همین ابتدای سال ارقام به غایت ناجوانمردانه ای بر روی اجناس خود گذاشته اند و از طرف دیگر با افزایش غیر متعارف هزینه های حمل و نقل عمومی گرفته تا تعرفه های پزشکی و قیمت روبه رشد گوشت و حبوبات و سایر اقلام مصرفی، آنوقت ما چگونه کاهش آمار اعلامی شما درباره تورم را قبول کنیم؟ تازه مشکلات مسکن هم متاسفانه به قوت خود باقیست!
 • گذشت IR ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  4 0
  امان از غفلت و فغان از بی عملی! در حالی که دشمن خیلی جدی و با پرروئی و بدون هیچ شرم و ترس و حیا و با به کار گرفتن تمام ابزارها چه انسانی و چه رسانه ای به صورت بی پرده پا به میدان گذاشته و در حال کنار زدن تمام خطوط قرمز است، شما به عنوان رئیس مجریه مشغول توصیه و سفارش به دستگاههای یا غافل یا جاهل یا بعضا فاعل در خدمت برنامه های دشمن به شکل ترک فعل هستند، می باشید. پس برنامه های اجرائی موثر شما در رفع و یا دفع این پدیده شوم خانمان برانداز کجاست؟ اکنون بعد از دوسال باید وعده انجام کارهای فرهنگی در قبال این موضوع را مطالبه می کردید، که آقایان وزیر و معاون و مشاوران چقدر در این زمینه موفق بودند؟
 • طنز تلخ! IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  3 0
  طنز تلخ روزگار و حرف نغز خوش عیار! تا حال ندیده ایم و نشنیده ایم که بگویند به وظایف قانون مصوب شده توجه کنید! بلکه باید بگویند به آن عمل کنید! فرق توجه تا عمل از زمین تا آسمان است. به خاطر همین است که اوضاع بلبشو و دلبخواه مجرمین است!